Home Sport&Rekreacja RADOM MA NOWĄ SALĘ DO SZTUK WALKI
RADOM MA NOWĄ SALĘ DO SZTUK WALKI
0

RADOM MA NOWĄ SALĘ DO SZTUK WALKI

0
0

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył etap odbiorów sali treningowej do sportów walki na Borkach. MOSiR uzyskał pozwolenie na użytkowanie i doposażył obiekt. 

Sportowcy mogą więc rozpocząć treningi w godnych warunkach. – Konsekwentnie realizuję proces zmian w Radomiu. Ta salka jest również wyrazem tych zmian, ponieważ wszyscy pamiętamy jak wyglądała niedawno.  Radomskie Centrum Sportu to szereg nowych obiektów, które zmienią oblicze infrastruktury sportowej w Radomiu i ta sala jest jednym z nich. Cieszę się, że nasza współpraca zaowocowała odnową tego obiektu, bo nie ukrywam, że prezydent jest tak mocny, jak mocno wspiera go środowisko lokalne, a środowisko sportowców uprawiających sztuki walki mamy mocno zdeterminowane – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Obiekt po remoncie zmienił się nie do poznania. Powierzchnia zabudowy nowego budynku wynosi 325 m kw. Sportowcy mają do użytku dwa pomieszczenia do treningów, nowe szatnie i toalety oraz saunę. Na obiekcie ustawiony został nowy ring treningowy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyposażył także salę w niezbędne akcesoria do treningów bokserów i kickbokserów. – Kiedy ja rozpoczynałem karierę w Broni Radom, a było to 20 lat temu to budynek już stał. Były tu bardzo trudne warunki. Nowy obiekt jest wspaniały. Tu chciałbym podziękować władzom Radomia za tę salkę. Nam nie pozostaje nic innego jak szkolić młodzież – powiedział Stanisław Dobosz, członek Europejskiej Konfederacji Bokserskiej.

Julita Tkaczyk-Trzeciak zawodowa Mistrzyni Europy w kick-boxingu, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, kilkunastokrotna Mistrzyni Polski życzyła młodzieży wielu sukcesów. – Radom doczekał się profesjonalnej sali do sportów walki. Kiedy ja trenowałam warunki były troszkę inne, nie było takiego zaplecza i pozostawał tylko duch walki. Młodzieży życzę dziś sukcesów, mam nadzieję, że w tak fantastycznej sali wszyscy ćwiczący będą chętnie trenować – powiedziała Julita Tkaczyk-Trzeciak.

Koszt remontu, to ponad 793 tysiące złotych. Dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 274,9 tys netto.

źródło: www.radom.pl

open