Home Sport&Rekreacja HALA 100-LECIA KS CRACOVIA NABIERA KSZTAŁTÓW
HALA 100-LECIA KS CRACOVIA NABIERA KSZTAŁTÓW
0

HALA 100-LECIA KS CRACOVIA NABIERA KSZTAŁTÓW

0
0

Na rok przed planowanym oddaniem do użytku, prace związane z budową Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha idą pełną parą.

Zakończone zostały już prace żelbetowe, zarówno budynku hali, jak i rampy dla osób niepełnosprawnych wzdłuż Rudawy. Obecnie wykonawca skupia się na przygotowaniu podkonstrukcji pod elewację z blachy cor-ten, prowadzi również prace montażowe przy konstrukcji fasady szklanej. Niebawem na budowie pojawią się elektrycy i instalatorzy urządzeń sanitarnych. Wkrótce rozpoczną się także prace związane z pokryciem dachu.

Przypomnijmy, Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych będzie nowoczesnym obiektem sportowym dla osób niepełnosprawnych, z którego będą korzystali również kluby sportowe i wszyscy krakowianie. To obecnie największa inwestycja sportowa Gminy Miejskiej Kraków. Wykonawcą jest firma SKANSKA SA pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

– Hala 100-lecia KS Cracovii to kolejny – ważny  i piękny – wielofunkcyjny obiekt sportowy, który nie tylko znacząco wzbogaci życie sportowe Krakowa, ale też jego współczesną architekturę. Kraków zyska najnowocześniejszą halę sportową dla osób niepełnosprawnych, która służyć będzie m.in. jako centrum przygotowań dla polskich paraolimpijczyków – mówił podczas wmurowywania kamienia węgielnego pod budowę obiektu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Koszt inwestycji, obejmujący budowę i wyposażenie Hali wraz z Centrum, to 41 mln złotych. 28 mln zł przeznaczyła na ten obiekt ze swojego budżetu Gmina Miejska Kraków, 13 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekazało natomiast Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fot. JS/ZIS
źródło: www.krakow.pl

open