Home News ODDZIAŁ POŁUDNIOWY MOSTOSTAL WARSZAWA Z NOWYM KONTRAKTEM
ODDZIAŁ POŁUDNIOWY MOSTOSTAL WARSZAWA Z NOWYM KONTRAKTEM
0

ODDZIAŁ POŁUDNIOWY MOSTOSTAL WARSZAWA Z NOWYM KONTRAKTEM

0
0

Oddział Południowy Mostostalu Warszawa podpisał umowę na realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego CE2 w Krakowie przy ul. Katowickiej wraz z garażem podziemnym, usługami w parterze oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Jest to kolejny etap realizowanego przez Spółkę osiedla mieszkaniowego Mieszkaj w Mieście na krakowskich Bronowicach.

W budynku znajdą się 173 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 29 m² do 110 m². W parkingu podziemnym rozmieszczonych zostało 225 miejsc parkingowych oraz 154 komórki lokatorskie. Wartość kontraktu wynosi 34 861 324,13 zł netto, a termin realizacji określono na 5 listopada 2018 roku.

Umowę z ramienia Mostostal Warszawa podpisał Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego, ze strony Inwestora  – firmy Henniger Investment SA -Szymon Domagała Prezes Zarządu.  Dyrektorem Kontraktu został Wojciech Mazur, a Kierownikiem Budowy Jan Boczar.

Bardzo nas cieszy, że zacieśnimy współpracę z Inwestorem, firmą Henniger Investment SA. Realizacja kolejnego etapu osiedla Mieszkaj w Mieście potwierdza, że współpraca układa się dobrze i prace przebiegają zgodnie z planem. Docelowo na działce o powierzchni 20 ha ma powstać 12 etapów, jest więc o co powalczyć – powiedział Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego.

Nowo realizowany budynek zaprojektowany jest w kształcie litery C i jest jednym z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych tworzących wspólnie wewnętrzny dziedziniec z terenami zielonymi przeznaczonymi do wypoczynku mieszkańców oraz obszarami przeznaczonymi do samodzielnego uprawiana roślin i ogródkami lokatorskimi. W budynku znajdą się również lokale usługowe, które będą miały bezpośrednie połączenie z deptakiem rekreacyjnym. Wszystkie wejścia do budynku zostaną  zlokalizowane od strony wewnętrznego dziedzińca.

Przedmiot Umowy: Budynek mieszkalny wielorodzinny CE2 (Mieszkaj w Mieście – Etap 2.2)
Inwestor: Henniger Investment S.A.
Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa – Oddział Południowy
Wartość kontraktu: 34 861 324,13 zł netto
Termin realizacji: 05.11.2018 r.
Dyrektor Kontraktu: Wojciech Mazur
Kierownik Budowy: Jan Boczar


Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Ponad siedem dekad obecności firmy na rynku budowlanym zaowocowało realizacją inwestycji we wszystkich kluczowych segmentach rynku budowlanego w kraju i Europie. W swoim działaniu spółka łączy wieloletnią tradycję polskiej myśli inżynierskiej z profesjonalną organizacją i szerokim wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Mostostal Warszawa jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych niemal od początku istnienia krajowego rynku kapitałowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest Acciona Construcción SA. Mostostal Warszawa SA jest głównym udziałowcem kilku przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową Mostostal Warszawa.

open