Home Biznes i Ludzie ORŁY I NOWOŚCI FIRMY ABB
ORŁY I NOWOŚCI FIRMY ABB
0

ORŁY I NOWOŚCI FIRMY ABB

0
0

Poznaliśmy Złotych i Srebrnych Partnerów firmy ABB. Spółka podsumowała bowiem swój roczny program „Tylko dla Orłów”, skierowany do partnerów i kontrahentów wykorzystujących w swojej działalności systemy KNX ABB.

Podsumowanie projektu stało się doskonałą okazją do premierowej prezentacji nowego produktu oraz zapowiedzi stworzenia dość obiecującego miejsca.  W programie partnerskim uczestniczyło kilkudziesięciu integratorów z całego kraju. Podczas Gali Finałowej najlepszym z nich przyznano tytuły Oficjalnych Partnerów ABB, w tym Srebrnych i Złotych wyróżnień. Uczestnicy programu, czyli firmy, które kupują i instalują u swoich klientów produkty ABB KNX, mieli również za zadanie dzielić się zrealizowanymi inwestycjami oraz referencjami od swoich klientów. Specjaliści i inżynierowie z tych firm brali również udział w szkoleniach organizowanych przez ABB oraz organizowali produktowe akcje promocyjne. Jednym ze zwycięzców programu oraz zdobywcą certyfikatu Złotego Partnera ABB została firma Inlogic ze Szczecina.

– Jest to wyróżnienie, które dało mi ogromną satysfakcję, ale z perspektywy biznesowej jest to narzędzie, które zamierzam wykorzystywać do zdobywania klientów – mówi Tomasz Wieczorek, Prezes Zarządu spółki. – Dzięki temu mogę pokazać klientowi, że nie jesteśmy firmą, która znalazła produkt w internecie i chce go sprzedać, ale jesteśmy wykonawcą, który od wielu lat zna produkt, ma odpowiednie certyfikaty, a do tego producent nas wyróżnił i docenił. Uważam, że ten tytuł da mojemu klientowi poczucie bezpieczeństwa i zwiększy naszą wiarygodność. Nie jest przecież tajemnicą, że firmy, które mają zaplecze rozwojowe i logistyczne, by możliwie najlepiej obsłużyć klienta, mają dość wysokie koszty działalności i konkurowanie ceną skazuje nas na przegraną. Bo firma dwuosobowa, gdzie szef zajmuje się sprzedażą, instalacją i programowaniem systemu, zawsze będzie tańsza, pytanie tylko, czy należycie dobra? I w tym momencie potrzebujemy dobrych argumentów na to, że jesteśmy lepsi i tytuł Złotego Partnera ABB takim argumentem jest bez wątpienia.

Obok firmy Inlogic tytuł Złotego Partnera ABB 2017 zdobyły firmy Elektris, BW-Design oraz Hirschmann, natomiast Srebrnymi Partnerami ABB 2017 zostały: Mesti, InterControls i Coral. Uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczone zostały statuetki Orłów, stała się również doskonałą okazją do dwóch premierowych zapowiedzi. Po pierwsze podczas spotkania miała miejsce polska premiera nowego panelu KNX ABB SmartTouch. Nowa odsłona dobrze znanego urządzenia została przede wszystkim uproszczona, nie tylko dla instalatorów i programistów, ale również dla użytkowników. Jego główną zaletą jest integracja z systemem ABB Welcome, bardzo popularnym rozwiązaniem wideodomofonowym. Panel wykonany jest ze szkła i stali, co czyni go również eleganckim wyposażeniem wnętrza, a ponieważ jest w pełni kompatybilny z poprzednią wersją, każdy użytkownik systemu KNX, który chciałby niewielkim nakładem sił i środków uzyskać nową funkcjonalność swojej instalacji, może wykorzystać do tego nową generację paneli, która bez problemu zajmie miejsce starszego rozwiązania. Urządzenie z założenia jest proste w formie, łatwe w obsłudze, a dla programistów przyjazne podczas instalacji. Powinno być dostępne na rynku już w maju tego roku.

Drugą nowością, o jakiej poinformowała firma ABB, są plany wybudowania w Warszawie apartamentu pokazowego, wyposażonego we wszystkie funkcje automatyki budynkowej oraz urządzenia codziennego użytku, które można podłączyć do systemu KNX. Apartament będzie nie tylko miejscem prezentacji rozwiązań, ale także świetnym punktem spotkań z integratorami oraz programistami systemu. Zaoferuje również możliwość sprawdzenia i przetestowania systemu, a więc stanie się niezastąpionym miejscem podejmowania decyzji przez potencjalnych inwestorów. Prace powinny zakończyć się w trzecim kwartale roku, a zainteresowanych firma ABB zaprasza już we wrześniu 2017.

Podsumowanie programu „Tylko dla Orłów” stało się jednocześnie okazją do oficjalnego ogłoszenia jego drugiej edycji. Już od początku kwietnia tego roku firmy integratorskie i instalacyjne mogą zbierać punkty do przyszłorocznego podsumowania i walczyć o tytuł Oficjalnego Partnera ABB na kolejny rok.

open