Home News CZUJNIK SMOGU NA BUDYNKU WYDZIAŁU ARCHITEKTURY
CZUJNIK SMOGU NA BUDYNKU WYDZIAŁU ARCHITEKTURY
0

CZUJNIK SMOGU NA BUDYNKU WYDZIAŁU ARCHITEKTURY

0
0

Na budynku Wydziału Architektury (w narożniku obiektu na wys. Ip) umieszczono czujnik smogu umożliwiający stały i bezpośredni odczyt jakości powietrza (AQI) PM10 z wyświetlacza urządzenia.

Instalacja jest wynikiem wspólnego programu badawczego Wydziału Architektury i firmy Fulco. Warto podkreślić, że jest to pierwszy czujnik na Politechnice Śląskiej i jeden z dwóch funkcjonujących w Gliwicach.

Hasłem przewodnim akcji informacyjnej na Wydziale Architektury jest: „Chcemy tworzyć dobrą architekturę w zdrowym środowisku”.

Rzetelna informacja, a następnie edukacja społeczeństwa to pierwsze kroki do dalszych aktywnych i skutecznych działań na rzecz ochrony środowiska.

Do pobrania dostępna jest darmowa aplikacja na smartfona: Smog or Fog. Poza stałym odczytem stanu powietrza przekazywanym przez czujniki z całej Polski, aplikacja oferuje wartościowe informacje z zakresu wiedzy o smogu i ochrony przed smogiem. Po zainstalowaniu oraz wyborze lokalizacji np.: Politechnika Śląska Wydział Architektury można każdego dnia obserwować stan jakości powietrza na Uczelni.

open