Home Architecture Design OD CZEGO ZACZĄĆ?
OD CZEGO ZACZĄĆ?
0

OD CZEGO ZACZĄĆ?

0
0

Proces powstawania inteligentnego miasta generuje szereg pytań. Gdzie należy wprowadzić pierwsze zmiany na poziomie miasta? W jaki sposób zaangażować interesariuszy? Jak ukazać wymiar biznesowy oraz w jaki sposób określić i zmierzyć poziom wpływu?

Krótko mówiąc – od czego zacząć? BSI opracowało zestaw norm zapewniających w tym zakresie pragmatyczne ramy.

Rzadko zdarza się dzień, w którym nie korzystamy z technologii wpływającej na styl naszego życia; począwszy od mediów społecznościowych po płatności bezdotykowe, od smartfonów po coraz większą liczbę urządzeń z dostępem do internetu, umożliwiających zdalną kontrolę naszych domów.

Inteligentne miasta idą o krok dalej, korzystając z technologii w celu rozwiązywania problemów występujących w mieście – zaczynając od czujników ruchu i parkowania stosowanych w celu ograniczenia zatorów komunikacyjnych, skończywszy na czujnikach na pojemnikach na śmieci informujących służby oczyszczania miasta o konieczności wywozu odpadów. Władze lokalne udostępniają również dane dotyczące miast, aby obywatele mogli zaoferować nowe usługi lub mieć wgląd w sprawy dotyczące miasta.

CZYTAJ DALEJ >>

open