Home Komentarze MICHAŁ WRZOSEK – DEBATA LIDERÓW
MICHAŁ WRZOSEK – DEBATA LIDERÓW
0

MICHAŁ WRZOSEK – DEBATA LIDERÓW

0
0

Jakość jest niejako odwrotnością przyszłych zobowiązań. Ciężko wyobrazić sobie, aby na etapie pozyskiwania kontraktu podmiot oferujący usługę lub produkt pozwolił sobie wobec potencjalnego klienta na poddanie w wątpliwość jakości swojego produktu lub usługi.

I odwrotnie, zamawiający zapytany, czy będzie terminowo realizował swoje zobowiązania wobec dostawcy, nigdy nie podda tego w wątpliwość. W większości przypadków na tym etapie taka jest też jego wola. Jak jednak wygląda rzeczywistość terminowej realizacji zobowiązań w branży budowlanej, wszyscy wiemy. Podobnie jest z jakością. Każdy dostawca o niej zapewnia, problemy pojawiają się później, gdy trzeba jej dotrzymać.
Jakości nie można zagwarantować, lawirując na granicy opłacalności. Jakość to stałe ponoszenie kosztów na systematyczny rozwój. Jakość to lata pracy i niekończący się proces. Ten, kto twierdzi, że osiągnął już wysoką jakość, nie musi dalej w tym kierunku pracować i jest w stanie oferować swój produkt zdecydowanie taniej niż jego konkurenci, jest w wieloletniej perspektywie zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich klientów.

Michał Wrzosek
Prezes Zarządu PERI POLSKA

open