Home Raporty CZEKAJĄC NA OŻYWIENIE
CZEKAJĄC NA OŻYWIENIE
0

CZEKAJĄC NA OŻYWIENIE

0
0

Pomimo opóźniającego się ożywienia w budownictwie drogowym firmy wykonawcze podtrzymują swój umiarkowany optymizm i są przekonane, że prędzej czy później przyspieszenie nadejdzie, zarówno w obszarze dróg krajowych, jak i lokalnych.

W parze z rosnącymi oczekiwaniami idą także realne plany inwestycyjne firm budowlanych, które zamierzają przeznaczyć znaczące środki na wzmocnienie swoich parków maszynowych.

Jak wynika z badania wśród wykonawców robót drogowych, przeprowadzonego wiosną 2017 r. na potrzeby raportu firmy badawczej PMR zatytułowanego „Budownictwo drogowe w Polsce 2017 – Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017–2022”, ponad 70% wykonawców drogowych deklaruje, że w ciągu najbliższego roku zamierza zrealizować w swojej firmie inwestycje. Z uwagi na specyfikę działalności firm drogowych najpopularniejszym obszarem inwestycyjnym jest sprzęt i maszyny budowlane – tego typu inwestycje planuje blisko dwie trzecie badanych firm. Dodatkowo co druga firma planuje także inwestycje w środki transportu.

CZYTAJ DALEJ >>

open