Home Firmy INOUTIC – JAKOŚĆ MIERZONA MILIMETRAMI
INOUTIC – JAKOŚĆ MIERZONA MILIMETRAMI
0

INOUTIC – JAKOŚĆ MIERZONA MILIMETRAMI

0
0

Szybsze, dokładniejsze i ujednolicone wykonywanie pomiarów podczas procesu produkcyjnego profili okiennych. Firma Inoutic, chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej jakości, zaopatrzyła swoje laboratorium w najdokładniejszy skaner 2D na świecie, Werth Flatscope.

Maszyna sprawdza wszystkie elementy profilu, milimetr po milimetrze, by potwierdzić, że wytworzono go dokładnie tak, jak został zaprojektowany.

W produkcji profili okiennych lub drzwiowych liczy się perfekcyjne wykonanie – nawet drobiazg może zadecydować o tym, że nie będą w stu procentach chroniły przed deszczem lub wiatrem. Ostatnia inwestycja firmy Inoutic, skaner Werth Flatscope pozwala nie tylko wykluczyć błąd ludzki, ale również zautomatyzować i przyspieszyć wykonywanie pomiarów.

„Skaner Flatscope zastępuje klasyczne urządzenia pomiarowe i jest przeznaczony do szybkiej, precyzyjnej i rzetelnej kontroli seryjnych, płaskich detali. Idealnie nadaje się do badania profili produkowanych w procesie ekstruzji. Urządzenie przeznaczone jest między innymi właśnie na potrzebę badań profili z tworzyw sztucznych. Błąd graniczny dopuszczalny dla pomiarów długości w tego typu urządzeniu wynosi do 2.5 µm” – mówi Sebastian Krzywda, Menadżer Jakości Inoutic / Deceuninck.

Urządzenie wyposażone jest w z telecentryczny układ optyczny oraz optyczną analizę obrazu. Badana próbka profilu jest prześwietlana, a nawet najmniejsza niedoskonałość – wyłapywana.

open