Home Firmy ES-SYSTEM OŚWIETLIŁ FABRYKĘ WYROBÓW CZEKOLADOWYCH WAWEL S.A.
ES-SYSTEM OŚWIETLIŁ FABRYKĘ WYROBÓW CZEKOLADOWYCH WAWEL S.A.
0

ES-SYSTEM OŚWIETLIŁ FABRYKĘ WYROBÓW CZEKOLADOWYCH WAWEL S.A.

0
0

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zrealizowała projekt oświetlenia nowego zakładu produkcyjnego firmy Wawel S.A. w Dobczycach.

Wszystkie oprawy wykorzystane przy realizacji projektu są oparte na technologii LED, która gwarantuje niski koszt zużycia energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań oświetleniowych firmy ES-SYSTEM, fabryka Wawel zredukuje rocznie zużycie energii ok. 40%. To już kolejny projekt oświetlenia w zakładach przemysłowych zrealizowany w ostatnich latach dla spółki Wawel.

Zadaniem ES-SYSTEM było wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które poprawią funkcjonalność zakładu i bezpieczeństwo pracowników firmy Wawel w Dobczycach – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM. – Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań: systemów oświetleniowych, opraw awaryjnych czy ewakuacyjnych udało nam się stworzyć najbardziej optymalne warunki pracy.

Oświetlenie dla poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych
Na poczet realizacji projektu w fabryce Wawel w Dobczycach, ES-SYSTEM wykorzystał oświetlenie z segmentów przemysłowego i zewnętrznego. W zależności od przeznaczenia danych obszarów obiektu, ES-SYSTEM dostarczyło oświetlenie LED, dostosowane do wymagań konkretnych przestrzeni. Wewnątrz zakładu zainstalowano pięć systemów oświetleniowych: COSMO LED, MODERNA, CANOS, PRIMA oraz S4990 LED. Teren wokół zakładu oświetlono systemami światła ulicznego RACER i GUELL. Nowoczesny i prosty w obsłudze system sterowania daje możliwość zaprogramowania cyklu pracy każdej oprawy i co ważne pozwala na szybką reakcję w razie usterki.

Oprócz tego, ES-SYSTEM wyposażył fabrykę w najnowocześniejsze oprawy awaryjne i ewakuacyjne, a także w baterię centralną ESNET220V, co pozwala na połączenie złożonego systemu oświetlenia w jedną sieć funkcyjną.

Ponad 40% oszczędności energii w skali roku
Wszystkie oprawy wykorzystane przez ES-SYSTEM to produkty oparte na technologii LED, która cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań LED-owych skutkuje ponad 40% oszczędnością w zużyciu energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym Wawel w Dobczycach w porównaniu do opraw z użyciem świetlówek.


ES-SYSTEM S.A. to największa polska firma w branży oświetleniowej w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego. Spółka tworzy wyspecjalizowaną Grupę Kapitałową, z własnymi zakładami produkcyjnymi, która wytycza kierunki rozwoju branży zarówno w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych, energooszczędności, jak i wzornictwa. Strategia rozwoju Grupy zakłada wzrost organiczny realizowany poprzez umacnianie pozycji krajowego lidera w branży oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynki Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów.

open