Home PATRONATY GOLF ARCHI CUP 2017
GOLF ARCHI CUP 2017
0

GOLF ARCHI CUP 2017

0
0

W dniach 15-16 września prawie siedemdziesięciu uczestników brało udział w Golf Archi Cup 2017. W ramach wydarzenia odbywały się VIII Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie, Turniej Zielonej Karty oraz Akademia Golfa dla Architektów.

Gospodarzem spotkania architektów było piękne pole golfowe Rosa Private Golf Club, położone w Konopiskach koło Częstochowy. Mistrzostwa odbyły się już po raz ósmy i przyciągnęły sporą grupę architektów z całej Polski. Podczas Akademii Golfa uczestnicy poznawali podstawy tej dyscypliny i zaznajamiali się z tym szlachetnym sportem.

Architekci przybyli do Konopisk w piątkowy poranek, gdzie po udziale w licznych konkursach na stanowiskach partnerskich nadszedł czas na udanie się we właściwe dla siebie części pola golfowego. Uczestnicy Mistrzostw i Turnieju Zielonej Karty po serii uderzeń rozgrzewkowych na driving range, w krótkich odstępach rozpoczynali w małych grupach wędrówkę po 18 lub 9 dołkach pola. Grupa dwudziestu architektów, która przybyła na Akademię Golfa, zaznajamiała się pod okiem doświadczonego trenera z zasadami gry w golfa, niezbędnym ekwipunkiem i technikami uderzeń. Na zakończenie Akademii wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w tradycyjnych konkursach golfowych – Best Putt i Nearest to the Pin.

W piątkowy wieczór architekci zostali zaproszeni na atrakcyjną sesję nocnych konkursów golfowych, rozgrywanych z podświetlonego tarasu, którą zakończył krótki pokaz świetlny.

Drugiego dnia uczestnicy kontynuowali zmagania w ramach turnieju mistrzowskiego i turnieju Zielonej Karty, a grupa biorąca udział w Akademii Golfa pokonała kilka łatwiejszych dołków. Zakończenie imprezy nastąpiło wieczorem – ceremonia wręczenia nagród uwieńczyła te dwa aktywne dni wypełnione atmosferą sportowej rywalizacji i zabawy.

 

Wyniki VIII Mistrzostw Polski Architektów w Golfie:

TURNIEJ ZIELONEJ KARTY:
I miejsce – Tomasz Wesołowski
II miejsce – Ewelina Wesołowska
III miejsce – Michał Sapko 

SENIOR STABLEFORD NETTO:
I miejsce – Ryszard Biały
II miejsce – Tomasz Zemła
III miejsce – Wojciech Koperski

SENIOR STROKE PLAY BRUTTO:
I miejsce – Ryszard Biały
II miejsce – Wojciech Koperski
III miejsce – Tomasz Zemła

KOBIETY STABLEFORD NETTO:
I miejsce – Magdalena Maciąg
II miejsce – Monika Kubiak
III miejsce –  Anna Ginter 

KOBIETY STROKE PLAY BRUTTO:
I miejsce – Magdalena Maciąg
II miejsce – Małgorzata Najdek
III miejsce – Joanna Petza 

MĘŻCZYŹNI STABLEFORD NETTO:
I miejsce – Robert Ginter
II miejsce – Ryszard Biały
III miejsce – Aleksander Żydek

MĘŻCZYŹNI STROKE PLAY BRUTTO:
I miejsce – Robert Ginter
II miejsce –  Aleksander Żydek
III miejsce – Ryszard Biały


open