Home KONKURS KDMA 2017 ABB – KONKURS KDMA
ABB – KONKURS KDMA
0

ABB – KONKURS KDMA

0
0

Głosem i bez okablowania O automatyce budynków od wielu lat nie myślimy już jak o zapierającej dech w piersiach supernowoczesnej technologii. Stała się ona naszą codziennością i wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że z niej korzysta.

Od czasu do czasu pojawiają się jednak nowe rozwiązania, które pretendują do miana technologicznego przełomu. Tak jest na przykład z dwoma najnowszymi rozwiązaniami ABB – automatyka stała się bezprzewodowa, a dodatkowo sterowana głosem. System automatyki domowej ABB-free@home. Umożliwia zarządzanie wieloma funkcjami apartamentu lub domku jednorodzinnego za pomocą komputera osobistego lub urządzenia mobilnego podłączonego do internetu. Pozwala to w szybki i łatwy sposób kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, żaluzje, klimatyzację czy domofon. Kamera systemu wideodomofonowego oraz wewnętrzny, kolorowy siedmiocalowy wyświetlacz pozwalają w pełni kontrolować sytuację przed drzwiami lub furtką. Dzięki połączeniu IP urządzenie można obsługiwać zdalnie przy pomocy tabletu lub smartfona, a połączenie z internetem pozwala na podgląd obrazu z kamery z dowolnego miejsca na świecie. Dwa lata po premierze firma ABB wprowadziła na rynek nowy bezprzewodowy system automatyki domowej, oparty na odnoszącym sukcesy przewodowym systemie ABB-free@home. Rozwiązanie oferuje możliwość kontrolowania urządzeń w budynkach.

Sterowanie bez instalacji
Równie zaskakująca i atrakcyjna dla użytkowników jest druga z modyfikacji systemu. ABB wprowadziła bowiem zarządzanie funkcjami sterowania domem za pomocą poleceń głosowych. Unikatowość nowego rozwiązania polega na tym, że funkcja sterowania głosem stanowi integralną część już istniejącego systemu i nie wymaga żadnej dodatkowej instalacji. Stałe połączenie z internetem umożliwia systemowi samodzielną aktualizację oprogramowania. Użytkownik programuje słowa-klucze – na przykład nazwy pomieszczeń, pięter, funkcji – i model mowy dostosowuje się do tych słów. System zbiera dane w oparciu o kontekst, ale także pobiera je z obszernej biblioteki głosowej. Systemy ABB potrafią wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.

ABB jest liderem w dziedzinie technologii energetyki i automatyki, dzięki którym klienci z sektora usług komunalnych i przemysłu mogą zwiększyć swoją efektywność, obniżając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne. Firmy Grupy ABB działają w około 100 krajach i zatrudniają 150 tys. osób.

Kontakt:
Jarosław Grabowski
Product Marketing Manager
tel. 603 131 947
e-mail: jaroslaw.grabowski@pl.abb.com

Krzysztof Sasin
tel. 605 783 425
e-mail: krzysztof.sasin@pl.abb.com

open