Home Architecture Design NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA ŚWIATŁA W ARCHITEKTURZE
NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA ŚWIATŁA W ARCHITEKTURZE
0

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA ŚWIATŁA W ARCHITEKTURZE

0
0

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, jest partnerem Międzynarodowego Biennale Architektury 2017 (MBA).

MBA odbędzie się 12 i 13 października br. w Centrum Kongresowym „ICE” w Krakowie, do którego ES-SYSTEM dostarczył oprawy oświetleniowe. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się od przedstawicieli spółki, jak w pełni wykorzystać potencjał światła, aby stworzyć wyjątkowe przestrzenie z własnym charakterem.

– MBA to projekt obejmujący konkurs dla młodych architektów, forum dyskusyjne, wystawy, a także prezentacje oraz wykłady. Biennale to okazja do spotkania z najlepszymi architektami z Polski i świata. ES-SYSTEM, jako czołowa polska firma z segmentu profesjonalnej techniki oświetleniowej, która oferuje swoje produkty m.in. do oświetlenia architektonicznego, została partnerem wydarzenia. Podczas MBA przedstawimy rozwiązania tworzone przez naszych projektantów z myślą o wymaganiach konkretnych przestrzeni – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM.

ŚWIATŁO W KONCEPCJI PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Hasło przewodnie tegorocznego Międzynarodowego Biennale Architektury 2017 to „Podwórze – pole wyobraźni”. Celem projektu jest wypromowanie koncepcji kształtowania przestrzeni publicznej, która zakłada wieloaspektowe podejście do planowania, projektowania i zarządzania przestrzenią publiczną, tzw. placemaking. Jednym z najważniejszych elementów tej idei jest odpowiednie wykorzystanie światła podczas tworzenia projektów architektonicznych.

– Bez odpowiedniego oświetlenia kolor, forma i tekstura nie istnieją. Za pomocą światła architekci uwypuklają zalety danego obiektu i nadają mu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter – tłumaczy Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM.
– Dzięki personalizacji kształtu i parametrów opraw oświetleniowych ES-SYSTEM, projektanci wykorzystują potencjał światła w swoich projektach i za jego pomocą zamieniają budynki w prawdziwe perły architektoniczne – mówi prezes Gawrylak.

Międzynarodowe Biennale Architektury 2017 odbywa się w Centrum Kongresowym „ICE” w Krakowie, do którego
ES-SYSTEM dostarczył w 2014 r. 15 000 sztuk opraw oświetlenia wewnętrznego. Zaprojektowane przez spółkę systemy zostały indywidualnie dopasowane do wnętrza obiektu. Aż 90% opraw dostarczonych do najważniejszych pomieszczeń to systemy oświetleniowe w technologii LED. W „ICE” spółka ES-SYSTEM zastosowała m.in.: systemy oświetleniowe RODIA LED, LUNA, S6000 LED oraz DN LED. W celu wyeliminowania wpływu opraw oświetleniowych na akustykę oraz odbiór dźwięku oświetlenie ES-SYSTEM zostało poddane specjalnemu badaniu akustycznemu, które przeprowadzono w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wszystkie dostarczone systemy oświetleniowe spełniają najnowsze wymogi UE w zakresie energooszczędności, gwarantując niski koszt zużycia energii elektrycznej.

open