Home IT&BIM Premiera VECTORWORKS 2018
Premiera VECTORWORKS 2018
0

Premiera VECTORWORKS 2018

0
0

W środę, 22 listopada 2017 roku odbyła się polska premiera programu VECTORWORKS 2018. Wydarzenie odbyło się na 50. piętrze luksusowego apartamentowca Złota 44 w Warszawie. Gośćmi specjalnymi konferencji prasowej byli projektanci budynku oraz doświadczeni użytkownicy VECTORWORKS: Mark i Jowita Kubaczka (Artchitecture).

Złota 44 to budynek, który przekształcił krajobraz miasta i stał się nową ikoną Warszawy. Bryła budynku – wraz z charakterystycznym „żaglem” – została zaprojektowana przez Studio Libeskind oraz pracownię Artchitecture właśnie w VECTORWORKS.

Podczas konferencji prasowej z okazji premiery VECTORWORKS 2018 zaprezentowano zarówno najnowsze funkcje programu, jak i historię marki.– Pierwotnie program był dostępny wyłącznie na komputery Apple. Dlatego jest stosunkowo mało rozpoznawalny w Polsce. Z VECTORWORKS korzystają jednak największe nazwiska architektoniczne świata, takie jak: Zaha Hadid, Ryue Nishizawa czy Daniel Libeskind – powiedziała dr inż. arch. Magdalena Gruna, Industry Expert w Vectorworks. Obecnie program jest dostępny zarówno na komputery z systemem operacyjnym macOS, jak i Windows.

Najnowsza wersja wprowadza wiele usprawnień procesu projektowania dla architektów. Do nowości należy między innymi optymalizacja tworzenia dokumentów architektonicznych na podstawie danych na rysunku oraz rozbudowanie opcji modelowania. – Podczas prac nad Vectorworks 2018 skupiliśmy się na optymalizacji i zwiększeniu efektywności procesu roboczego – komentuje Biplab Sarkar, dyrektor generalny VECTORWORKS Inc.

Eksperci VECTORWORKS przedstawili również, jak narzędzie to wspiera metodologię Building Information Modeling (BIM). Prelekcję na ten temat wygłosił Robert Szczepaniak – konsultant VECTORWORKS w Polsce oraz współzałożyciel stowarzyszenia „BIM dla polskiego budownictwa”.

O swoich doświadczeniach w pracy z VECTORWORKS opowiedzieli Mark i Jowita Kubaczka – właściciele pracowni Artchitecture. Architekci przedstawili case study projektowania dwóch głośnych projektów wykonanych w stolicy: Złotej 44 oraz Bulwarów Wiślanych.

Informacje o firmie Vectorworks, Inc.

Vectorworks, Inc. to światowy producent oprogramowania do projektowania i technologii BIM, świadczący usługi dla ponad 650 000 profesjonalistów w dziedzinie architektury, projektowania krajobrazu i branży rozrywkowej. Od 1985 roku firma pomaga projektantom przekładać inspiracje na wyjątkowe projekty, wspiera innowacyjność, kreuje skuteczną komunikację i toruje drogę dla kreatywności z myślą o wyjątkowych dziełach. Międzyplatformowy program oferuje możliwość tworzenia kompleksowych i atrakcyjnych wizualnie modeli przy jednoczesnym zapewnieniu efektywnej komunikacji i współpracy z partnerami przez cały czas trwania prac nad projektem. Vectorworks – z siedzibą główną w Columbia, w stanie Maryland, z filiami w Atlancie, w stanie Georgia, i Newbury w Anglii – jest częścią grupy Nemetschek Group. Wejdź na stronę vectorworks.com.pl, aby dowiedzieć się, w jaki sposób umożliwiamy projektantom tworzenie wizji, które zmieniają świat.

open