Home PATRONATY SEZON GOLFOWY ARCHITEKTONICZNEJ LIGI GOLFA 2017 – PODSUMOWANIE
SEZON GOLFOWY ARCHITEKTONICZNEJ LIGI GOLFA 2017 – PODSUMOWANIE
0

SEZON GOLFOWY ARCHITEKTONICZNEJ LIGI GOLFA 2017 – PODSUMOWANIE

0
0

Dobiegł końca kolejny, szósty już sezon golfowy Architektonicznej Ligi Golfa. Podsumowanie działań oraz wyników odbyło się podczas Gali Golfa ALG w Golf Garden, gdzie licznie zebrali się nie tylko uczestnicy wydarzeń golfowych, ale też Partnerzy Ligi oraz zaproszeni goście z branży architektonicznej.

Głównym punktem wieczoru było rozdanie nagród zwycięzcom klasyfikacji generalnej Race to Rosa oraz klasyfikacji Race to Roben. Zwycięzcy systematycznie zbierali punkty do klasyfikacji i przez cały sezon prezentowali wysoki poziom gry. Tytuł Mistrza ALG 2017 otrzymał Marcin Pacek, który obronił tytuł z zeszłego roku. Drugie miejsce przypadło Robertowi Ginterowi, a trzecie Martynie Jasnorzewskiej. Cała trójka przez cały sezon zdobywała miejsca na podium w poszczególnych turniejach uczestnicząc w większości zorganizowanych w ramach Ligi turniejach.

Klasyfikacja Race to Roben wiązała się z turniejami rozgrywanymi na polu golfowym Golf Park Józefów. Tu rozegrano w tym roku cztery turnieje: Grohe Golf Cup, AEC Design Golf Cup, GPJ Archi Golf Cup oraz InDistrict Golf Cup. Wyniki z poszczególnych rozgrywek zebrano w klasyfikacji Race to Roben. Najwięcej punktów, a tym samym pierwsze miejsce zdobył Marcin Sudnik. Drugie miejsce przypadło Martynie Jasnorzewskiej, a trzecie Łukaszowi Bogackiemu.

Dodatkowa nagroda – Mistrzyni ALG 2017 –  przypadła Martynie Jasnorzewskiej, która triumfowała także w dwóch poprzednich klasyfikacjach.

Podczas całego sezonu działo się jak zawsze dużo. W Golf Park Józefów zorganizowano cztery turnieje wraz z akademiami golfa dla architektów. Golfiści mogli także spróbować swoich sił na 18-dołkowych polach golfowych podczas sześciu rund golfa na polach w Polsce i jednym za granicą – po raz pierwszy w historii ALG. Jak co roku liczna grupa z ALG wzięła udział w Mistrzostwach Polski Architektów na polu Rosa pod Częstochową, gdzie ku naszemu zadowoleniu zwyciężył Robert Ginter- członek ALG. Golfiści zrzeszeni w ramach Ligi reprezentowali ALG na wielu innych turniejach i wydarzeniach golfowych.

Wielkie brawa należą się wszystkim graczom, którzy trenowali przez cały sezon, doskonalili swoje umiejętności, aby później pokazać na co ich stać podczas turniejów golfowych. Dzięki specjalnym kursom golfowym dla początkujących na tzw. Zieloną Kartę kolejni architekci zdobyli umiejętności gry w naszej lidze, a w czasie spotkań golfowych (GolfMeeting) ponad 180 osób z branży architektonicznej spróbowało swoich sił w golfie.

Tak szeroki wachlarz działań  ALG nie byłyby możliwy, gdyby nie Partnerzy branżowi, którzy przez cały sezon wspierali graczy i towarzyszyli im w golfowych zmaganiach. W tym roku ALG współpracowało z: AEC Design, Grohe, InDistrict, Roben Polska oraz Press Glass. Gospodarzem większości wydarzeń golfowych był Golf Park Józefów, gdzie odbywały się nie tylko turnieje golfowe, ale także akademie golfa, GolfMeeting’i i kursy na Zieloną Kartę.

Przez cały sezon architekci mogli też liczyć na wsparcie i patronat magazynów i portali branżowych:  Arch, Builder,PSPW, Sztuka Architektury, Architektura Info,  Architektura Murator.

Szósty rok działania Architektonicznej Ligi Golfa zaliczyć można do udanych. Architekci regenerują już siły, aby już niebawem rozpocząć nowy, siódmy już sezon golfowy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia FB  (www.facebook.cm/ ProjektGolf) oraz strony www.projektgolf.pl .

open