Home IT&BIM KONFERENCJA BUDOWA W CHMURZE
KONFERENCJA BUDOWA W CHMURZE
0

KONFERENCJA BUDOWA W CHMURZE

0
0

„Czy jesteśmy gotowi na współpracę w chmurze?” Odpowiedź na to pytanie przedstawiciele Autodesk wraz z zaproszonymi ekspertami sformułują podczas tegorocznej konferencji Autodesk #budowaWchmurze.

Celem spotkania będzie przybliżenie BIM 360 – platformy dedykowanej do zarządzania i komunikacji w projektach budowlanych – pozwalającej wykorzystać potencjał chmury przy realizacji inwestycji. Spotkanie skierowane jest do wszystkich osób zaangażowanych w proces inwestycyjno-budowlany, w szczególności architektów, firm budowlanych i inwestorów.

Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że rozwiązania oparte o chmurę są coraz częściej wybierane przez polskie firmy niezależnie od ich wielkości. 37 proc. dużych przedsiębiorstw korzysta z chmury, natomiast wśród średnich firm (poniżej 250 pracowników) wskaźnik ten wynosi 17 proc. To wciąż niemal dwukrotnie mniej, niż stanowi unijna średnia (np. stopień nasycenia w Finlandii, gdzie niemal 90 proc. organizacji, zatrudniających powyżej 250 osób, wykorzystuje walory chmury), jednak od 2015 roku wzrosła liczba firm średniej wielkości wdrażających rozwiązania chmurowe. Specyfika rynku budowlanego – wiele podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji, rozproszony proces, duża liczba danych, także wpływa na wzrost zainteresowania chmurą.

„BIM 360 – to BIM o krok dalej. Co to oznacza w praktyce? Chmurowe rozwiązanie, gwarantujące dostęp do danych projektowych przez wszystkie zespoły zaangażowane w realizację i zarządzanie inwestycją budowlaną wpływa na sprawniejszy i bardziej efektywny przebieg całego procesu inwestycyjnego – począwszy od fazy planowania, przez projektowanie, realizację aż po serwisowanie oddanego do użytku obiektu. Na tym zaś z pewnością zależy wszystkim graczom w polskiej branży budowlanej, a w szczególności państwowym i prywatnym inwestorom.” – mówi Przemysław Nogaj, menadżer ds. rozwiązań Autodesk dla architektury i budownictwa.

Konferencja Autodesk #budowaWchmurze to: merytoryczna wiedza, praktyczne doświadczenia, porady ekspertów, a także dobre praktyki. Swoje doświadczenia w obszarze wykorzystania BIM 360 zaprezentują przedstawiciele Loredo Res oraz Skanska. Istotnym elementem konferencji będzie wystawa narzędzi wspierających pracę podmiotów współpracujących przy realizacji inwestycji oraz innowacyjnych produktów.

Informacje o konferencji
Budowa w chmurze – współpraca przy planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu
Warszawa, 28 listopada 2018
MS Mermaid (budynek The Tides), II piętro
ul. Wioślarska 8
Warszawa
Rejestracja oraz program konferencji: www.autodesk.pl/budowawchmurze

Partnerzy konferencji

Partnerzy strategiczni: Dell, Epson
Partnerzy: Leica Geosystems, TPI
Partnerzy Autodesk – Platinum: Graitec, Man and Machnie
Partnerzy Autodesk – Gold: AEC Design, Aplikom, Cadsoft, Procad
Patron honorowy: Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

open