Home Materiały i Technologie EFEKTYWNA TERMOIZOLACJA DACHU
EFEKTYWNA TERMOIZOLACJA DACHU
0

EFEKTYWNA TERMOIZOLACJA DACHU

0
0

Początek sezonu zimowego dla wielu z nas oznacza poszukiwanie sposobu na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Warto wiedzieć, że jedną z głównych dróg ucieczki ciepła z budynku jest nieprawidłowo izolowany dach.

Zastosowanie innowacyjnych produktów chemii dekarskiej marki Soudal do termoizolacji dachów pomoże nam ograniczyć straty energii do minimum.

Dach nieustannie narażony jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie UV czy też niskie i wysokie temperatury. Aby był szczelny i wytrzymały mechanicznie, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobór materiałów izolacyjnych oraz ich montaż. Firma Soudal we współpracy z profesjonalnymi ekipami dekarskimi opracowała innowacyjne rozwiązania, które gwarantują skuteczną i długotrwałą termoizolację dachów.

Z myślą o dachach płaskich powstał system Soudatherm Roof, w skład którego wchodzą wysokowydajne kleje poliuretanowe do montażu m.in. płyt izolacyjnych ze sztywnych pianek PUR i PIR, polistyrenu (EPS), sztywnych pianek fenolowych oraz spienianych materiałów mineralnych na typowych podłożach budowlanych. Kleje te ograniczają konieczność łączeń mechanicznych i w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych. System możemy wykorzystać zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i podczas renowacji starych dachów.

Kleje z rodziny Soudatherm Roof dostępne są w butli ciśnieniowej (Soudatherm Roof 330), puszce aerozolowej (Soudatherm Roof 250) oraz w formie płynnej (Soudatherm Roof 170). Soudatherm Roof 330 doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach.

Jedna butla tego kleju wystarczy na zamocowanie do 120m² paneli. Co istotne, zastosowanie Soudatherm Roof 330 skraca czas prac termoizolacyjnych aż o połowę w porównaniu z klejami rozlewnymi. Przy realizacji mniejszych projektów powszechnie stosowany jest Soudatherm Roof 250 (zawartość jednego opakowania umożliwia zamocowanie  około 14 m² paneli). Natomiast klej płynny Soudatherm Roof 170 zalecany jest przede wszystkim do montażu wełny mineralnej.

Soudal oferuje również nowoczesne produkty dekarskie do ocieplenia dachów metodą natryskową. Metoda ta pozwala na bardzo szybkie wykonanie pełnej i bezszwowej izolacji termicznej. Na dachach płaskich stosowana jest piana zamkniętokomórka Soudafoam SPF W2. Z kolei piana otwartatokomórkowa Soudafoam SPF 03 przeznaczona jest do termoizolacji dachów skośnych od wewnątrz. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne tej pianki, warstwa izolacji może być o wiele cieńsza, niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań tradycyjnych (mniej więcej o połowę w porównaniu do wełny mineralnej).

open