Home IT&BIM SAGE W POLSCE – NAJSZYBSZY WZROST WŚRÓD EUROPEJSKICH SPÓŁEK GRUPY
SAGE W POLSCE – NAJSZYBSZY WZROST WŚRÓD EUROPEJSKICH SPÓŁEK GRUPY
0

SAGE W POLSCE – NAJSZYBSZY WZROST WŚRÓD EUROPEJSKICH SPÓŁEK GRUPY

0
0

Polski odział spółki Sage uzyskał w roku fiskalnym 2017 przychody wielkości 87,5 mln zł, osiągając wzrost na poziomie 19 proc. r/r – wynik lepszy niż rynek.

Silnej dynamice wzrostu przychodów towarzyszył 17 proc. wzrost zysku netto do poziomu 1,8 mln zł, na koniec okresu. W wynikach Sage zwraca również uwagę 32 proc. przyspieszenie w obszarze przychodów odnawialnych – ze sprzedaży usług abonamentowych i oprogramowania w modelu subskrypcyjnym, co gwarantuje spółce stabilny wzrost w kolejnych okresach.

– Świetne wyniki to efekt naszej determinacji w realizacji misji wspierania biznesu i strategii, w ramach której, za pośrednictwem rozwiązań hybrydowych, pomagamy przedsiębiorcom przejść bezpiecznie do chmury. Zgodnie z globalną filozofią Sage – klient jest w centrum naszej uwagi. Naszym zadaniem jest stworzyć bezpieczne i inspirujące do rozwoju środowisko, lecz to klient decyduje, kiedy i z jakich technologii chce skorzystać. Jako jedyny dostawca na rynku, nie każemy wybierać, ale tworzymy komfortowe dla klienta warunki w tej nieuniknionej ewolucji cyfrowej. Dzięki wyzwaniom rynkowym, takim jak np. digitalizacja podatków, udało nam się skutecznie skomercjalizować nowe produkty. Za tym sukcesem stoi jednak zespół ekspertów Sage, którzy przez ostatnie lata budowali renomę marce Sage. Przeprowadzona na szeroką skalę akcja edukacyjna dla rynku, unikalne produkty i usługi w zakresie obsługi JPK spowodowały, że rynek obdarzył nas ogromnym zaufaniem i zwraca się do nas o wsparcie z kolejnym wyzwaniem prawnym – czy to Split payment, czy RODO. Naszą ambicją jest sprostać tym oczekiwaniom, nawet jeśli płyną one z segmentu mikro, który jest wysoce konkurencyjny mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage w Polsce.

Głównym motorem wzrostu Sage jest rzeczywiście technologia. W 2017 r. Sage wprowadziło na polski rynek nowe rozwiązania hybrydowe, takie jak Sage e-Audytor, Contact Manager, Analityk Sprzedaży i Sage 50c, które łączą oprogramowanie on-premise z technologią w pełni opartą o chmurę. Dzięki nim sprawdzone na rynku produkty Sage zyskały solidne wzmocnienie funkcjonalne. Co więcej, chmurowe rozwiązania Sage mogą też w sposób komplementarny stanowić rozszerzenie rozwiązań konkurencji, jak jest w przypadku Sage e-Audytora – platformy do weryfikowania poprawności plików JPK. Sage w ramach wsparcia dla mikrobiznesu przygotowało bezpłatne oprogramowanie związane z wprowadzeniem od 2018 r. powszechnego obowiązku raportowania JPK_VAT oraz ułatwiające współpracę mikrofirm z biurami rachunkowymi.

Kolejnym istotnym obszarem wzrostu Sage w minionym roku są kadry i płace. Od maja ubiegłego roku – rynkowej premiery nowej odsłony produktu One Payroll – firma odnotowuje bardzo silną dynamikę wzrostu sprzedaży, której efektem jest 60 proc. wzrost przychodów z oprogramowania w segmencie. Wzmocnienie funkcjonalne podstawowego rozwiązania do zarządzania biznesem, Sage Symfonia ERP, również przyniosło w minionym roku znaczące wzrosty przychodów o ok. 40 proc.

open