Home IT&BIM WSPÓLNE PROJEKTY SPÓŁKI BENTLEY SYSTEMS Z SIEMENS
WSPÓLNE PROJEKTY SPÓŁKI BENTLEY SYSTEMS Z SIEMENS
0

WSPÓLNE PROJEKTY SPÓŁKI BENTLEY SYSTEMS Z SIEMENS

0
0

Helmuth Ludwig, Globalny Dyrektor spółki Siemens ds. Technologii Informatycznych, przedstawia podczas Konferencji Year in Infrastructure 2017 wspólne projekty realizowane ze spółką Bentley Systems.

SINGAPUR – Konferencja Year in Infrastructure 2017 – 10 października 2017 r. – W swoim wystąpieniu podczas dorocznej imprezy firmy Bentley służącej wymianie myśli liderów w branży na tematy istotne dla projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury, Helmuth Ludwig, Globalny Dyrektor spółki Siemens ds. Technologii Informatycznych, zaprezentował scenariusz ilustrujący wspólny wkład firm na rzecz cyfrowych procesów prac i cyfrowych miast oraz przekazał nowe informacje na temat różnych wspólnych projektów prowadzonych wraz ze spółką Bentley Systems, rozpoczętych w ramach strategicznego partnerstwa ogłoszonego w listopadzie 2016 roku. Te wspólnie finansowane i zaopatrywane w zasoby projekty rozwojowe będą skutkowały wspólnie oferowanymi usługami w chmurze rozwijającymi strategie ich użytkowników prowadzące do cyfryzacji.

„Firmy Siemens i Bentley dostrzegają bezprecedensową okazję, połączenia majątku trwałego z cyfrowymi modelami inżynierskimi, które uwzględniają zarówno fizyczne jak i funkcjonalne cechy aktywów”, powiedział Helmuth Ludwig. „PLM firmy Siemens ma przewagę w tym, co nazywamy cyfrowym bliźniakiem produktu, cyfrowym bliźniakiem produkcji i cyfrowym bliźniakiem wydajności. W połączeniu z przewagą firmy Bentley w zakresie BIM podniesiemy w szczególności cyfrowego bliźniaka wydajności na nowy poziom i będziemy mogli przyspieszyć realizację pełnego potencjału cyfrowych miast, jak na przykład tutaj, w Singapurze. Nasze wspólne przedsięwzięcia szybko się rozwijają, co naszym zdaniem można przypisać naszemu wspólnemu zaangażowaniu na rzecz otwartości i efektywności wymiany danych”.

Prezentacja Helmutha Ludwiga ukazała podejście, jakie firma Siemens przyjmuje do integracji i cyfryzacji całego ogólnego łańcucha wartości klienta, jako szczególny przykład opisał postępy w połączonej widoczności majątku trwałego, jaką można osiągnąć dzięki integracji technologii firm Siemens i Bentley. W procesie prac opisanym przez Helmutha Ludwiga zakład przetwórczy został zarejestrowany za pomocą fotografii cyfrowych w trakcie eksploatacji przy użyciu oprogramowania ContextCapture firmy Bentley, zapewniając realistyczny wizualny kontekst zakładu. Ten „produkcyjny bliźniak cyfrowy” 3D został następnie podłączony do komponentów działających w ramach Internetu Rzeczy w działającym zakładzie produkcyjnym za pomocą MindSphere, opartego na chmurze systemu operacyjnego Internetu Rzeczy firmy Siemens. Przy użyciu AssetWise firmy Bentley dane wejściowe MindSphere zostały skonfigurowane w przeglądarce oraz w kontekście modelu 3D, w czasie gdy użytkownik poruszał się w obrębie „cyfrowego bliźniaka wydajności” w celu sprawdzenia stanu różnych elementów majątku trwałego— w szczególności silnika, którego wibracje prowadziły do awarii. Za pomocą oprogramowania PLM firmy Siemens uzyskano dostęp do „cyfrowego bliźniaka produktu” silnika zastępczego oraz zaprojektowano i przeanalizowano wykonane na miarę uchwyty silnika w celu rozwiązania problemu wibracji — a następnie wydrukowano je w drukarce 3D. Taką samą logikę można zastosować w odniesieniu do miast cyfrowych, aby dzięki takiej połączonej widoczności majątku trwałego problemy techniczne były nie tylko wykrywane, ale również rozwiązywane przy wykorzystaniu w pełni cyfrowych procesów prac w celu poprawy wydajności majątku trwałego.

Inne projekty cyfrowe łączą w unikalny sposób technologię firm Siemens i Bentley w celu zajęcia się niektórymi z aktualnych krytycznych naglących problemów infrastruktury. Na przykład w dziedzinie zarządzania energią nowe rozproszone zasoby energetyczne (DER), takie jak energia wiatru, energia słoneczna i składowanie energii, wymagają dwukierunkowych sieci elektrycznych, więc GIS i możliwości projektowania sieci oferowane przez OpenUtilities firmy Bentley są łączone z PSS SINCAL firmy Siemens do modelowania analitycznego sieci w celu realizacji zintegrowanego rozwiązania do planowania i oceny projektu DER.

Globalne dążenie do urbanizacji i rosnące wymagania wobec mobilności ludzi i produktów przyspieszyły zapotrzebowanie na elektryfikację kolei za pomocą napowietrznych i sztywnych sieci trakcyjnych. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu obie firmy współpracują w celu industrializacji procesu elektryfikacji przez integrację oprogramowania Sicat Master firmy Siemens do modelowania i analizy nośnej napowietrznej kolejowej linii trakcyjnej z niedawno zapowiedzianym oprogramowaniem OpenRail Designer firmy Bentley.

Te nowe wspólne projekty powstają na bazie trwającej współpracy między firmami Siemens i Bentley łączącej oprogramowanie BIM i oprogramowanie do modelowania rzeczywistości firmy Bentley z rozwiązaniami do projektowania produktów i technologii procesu produkcji firmy Siemens oraz integrującej COMOS firmy Siemens z OpenPlant firmy Bentley. Dodatkowe wspólne projekty obejmujące inne działy spółki Siemens zostaną ogłoszone w ciągu przyszłego roku.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalna potęga technologiczna, która od ponad 165 lat kojarzy się z doskonałością inżynierską, innowacyjnością, jakością i niezawodnością. Firma działa w ponad 200 państwach, koncentrując się na obszarach wydajności energetycznej, automatyzacji i cyfryzacji. Firma Siemens, będąca jednym z największych na świecie producentów energooszczędnych i oszczędzających zasoby technologii, jest wiodącym dostawcą wydajnych rozwiązań do przesyłania energii i pionierem w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych, jak i pionierem w dziedzinie automatyzacji, napędów i oprogramowania dla przemysłu. Firma jest również wiodącym dostawcą urządzeń do obrazowania medycznego – takich jak komputerowe systemy do tomografii i rezonansu magnetycznego – i liderem w zakresie diagnostyki laboratoryjnej oraz rozwiązań IT dla klinik. W roku fiskalnym 2016, który zakończył się 30 września 2016 roku, firma Siemens wygenerowała przychody w wysokości 79,6 miliardów euro i odnotowała dochód netto w wysokości 5,6 miliarda euro. Pod koniec września 2016 roku firma zatrudniała około 351 000 pracowników na całym świecie. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.siemens.com.


O Bentley Systems

Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania wspierającego zaawansowane projektowanie, budowę oraz eksploatację infrastruktury. Użytkownicy rozwiązań firmy Bentley mogą korzystać z mobilności informacji w wielu dziedzinach i w całym cyklu eksploatacji infrastruktury, by zwiększyć efektywność projektów i aktywów. Rozwiązania firmy Bentley obejmują aplikację MicroStation do projektowania i modelowania infrastruktury, platformę ProjectWise do współpracy w ramach zintegrowanych projektów oraz usługi operacyjne AssetWise do zarządzania eksploatacją zasobów w ramach tworzenia inteligentnej infrastruktury – i uzupełniane są przez usługi zarządzane oferowane za pośrednictwem dostosowanych Planów Sukcesów.

Założona w 1984 r. firma Bentley ma ponad 3000 pracowników w 50 krajach świata, ponad 600 milionów dolarów rocznych przychodów, a od 2011 r. zainwestowała ponad miliard dolarów w badania, rozwój i przejęcia.

Dodatkowe informacje na temat firmy Bentley można znaleźć w witrynie www.bentley.com. Aby na bieżąco otrzymywać aktualności na temat firmy Bentley, można dokonać subskrypcji kanału RSS firmy Bentley z informacjami prasowymi i aktualnościami. Na stronie internetowej konferencji  Year in Infrastructure  znajdują się istotne informacje na temat tego najważniejszego wydarzenia dla liderów branży. Zapraszamy do przejrzenia  zbioru innowacyjnych projektów infrastrukturalnych zgłaszanych do corocznego konkursu Be Inspired w zakładce Infrastructure Yearbooks na stronie firmy Bentley. W celu uzyskania dostępu do witryny umożliwiającej specjalistom nawiązywanie kontaktów, komunikację oraz dzielenie się zdobytą wiedzą odwiedź Bentley Communities.

Aby pobrać ranking Bentley Infrastructure 500 Top Owners, wyjątkowe światowe zestawienie właścicieli infrastruktury z sektora prywatnego i publicznego ułożone w oparciu o łączną wartość ich inwestycji infrastrukturalnych, odwiedź BI 500.

O konferencji Year in Infrastructure 2017

Konferencja Year in Infrastructure 2017  firmy Bentley to globalne spotkanie czołowych ekspertów z dziedziny projektowania, realizacji i eksploatacji projektów infrastrukturalnych z całego świata. Podczas konferencji odbywa się seria forów, prezentacji, pokazów technologii i interaktywnych warsztatów, dzięki którym można poznać zagadnienia na styku technologii i biznesu oraz dowiedzieć się, jak kształtują one przyszłość realizacji projektów infrastrukturalnych i wydajności majątku trwałego. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod adresem www.bentley.com/yii2017.

Konferencja Year in Infrastructure 2018 odbędzie się w Londynie w dniach 16-18 października.

open