Home Materiały i Technologie ZŁOTY MEDAL MTP BUDMA 2018 DLA SYSTEMU DESKOWAŃ ŚCIENNYCH PERI MAXIMO
ZŁOTY MEDAL MTP BUDMA 2018 DLA SYSTEMU DESKOWAŃ ŚCIENNYCH PERI MAXIMO
0

ZŁOTY MEDAL MTP BUDMA 2018 DLA SYSTEMU DESKOWAŃ ŚCIENNYCH PERI MAXIMO

0
0

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował Złotym Medalem system MAXIMO – deskowanie ramowe z technologią jednostronnie obsługiwanych ściągów MX firmy PERI Sp. z o.o.

System deskowań ściennych PERI MAXIMO
Deskowanie MAXIMO jest znacznie szybsze w montażu niż konwencjonalne deskowania ramowe. Opracowana przez PERI technologia jednostronnie obsługiwanych ściągów MX (nie wymaga rurek dystansowych ani stożków ściągowych) ma istotny wpływ na redukcję nakładów na siłę roboczą oraz zmniejsza liczbę otworów na ściągi. Oprócz oszczędności czasu atutem MAXIMO jest atrakcyjny wygląd powierzchni betonu, związany z uporządkowanym układem odcisków płyt i otworów po ściągach oraz gładkiej powierzchni lica betonu. Na krótszy czas montażu oraz estetykę wykonywanego elementu ma również wpływ zastosowanie jednoelementowego narożnika zewnętrznego w kształcie litery L. Charakterystyczną cechą systemu MAXIMO jest oczywiście maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Zostało ono zapewnione dzięki zastosowaniu platform roboczych MXP z systemem drabin dostępowych i obarierowaniem.

Zatem system MAXIMO to realne oszczędności czasu, robocizny, maksymalne bezpieczeństwo i gwarancja wysokiej jakości powierzchni betonu. System wykorzystywany jest przede wszystkim w budownictwie wielkokondygnacyjnym i przemysłowym. Oparty jest on na przejrzystym module płyt, wynoszącym 30 cm. System MAXIMO jest kompatybilny z uniwersalnym deskowaniem ramowym TRIO.

Rozwiązania PERI sprawiają, że praca na budowie jest bardziej ekonomiczna, szybsza i bezpieczniejsza
PERI to przedsiębiorstwo rodzinne – istnieje od 1969 roku i jest jednym z największych światowych producentów deskowań i rusztowań. Centrala firmy mieści się w Niemczech. Na Polskim rynku firma obecna jest od 1993 roku. PERI posiada pięć oddziałów oraz osiem filii terenowych na terenie całej Polski. W listopadzie 2016 roku zostało oddane do użytku nowoczesne Centrum Logistyczne i Szkoleniowe PERI w Płochocinie pod Warszawą. To zwieńczenie pięcioletniego procesu restrukturyzacji firmy, wytyczającego nowe standardy na poziomie obsługi firm budowlanych korzystających z deskowań i rusztowań, podnoszącego jednocześnie wydajność rozładunku i załadunku do 150 samochodów ciężarowych dziennie.

Produkty i systemy, które sprawdzają się na rynku
Inżynierowie PERI projektując systemy deskowań i rusztowań kładą nacisk na optymalizację materiałów i kosztów. Przynosi to wymierne korzyści dla kontrahentów – każde zadanie jest realizowane szybciej, łatwiej, bezpieczniej i oszczędniej. Innowacyjna konstrukcja, inteligentna mechanika, wysoka jakość i długa żywotność to kolejne priorytety dla konstruktorów PERI.

Nowoczesne metody optymalizacji przebiegu robót budowlanych BIM
Dla PERI BIM to kluczowa technologia, umożliwiająca skoordynowanie wszystkich procesów budowlanych, począwszy od pierwszego pomysłu aż po eksploatację budowli. Dlatego PERI już od dawna stara się rozszerzać swoje projekty deskowań i rusztowań o dane, które wykraczają poza samo rozwiązanie techniczne. Firma posiada w swoim portfolio projekty referencyjne przygotowane w technologii BIM.

Więcej informacji: www.peri.com.pl

Fot. PERI Sp.z o.o.

open