Home Biznes i Ludzie ES-SYSTEM NA TARGACH LIGHT + BUILDING 2018
ES-SYSTEM NA TARGACH LIGHT + BUILDING 2018
0

ES-SYSTEM NA TARGACH LIGHT + BUILDING 2018

0
0

Nowoczesne technologie i zdrowe światło. Już od 2002 roku ES-SYSTEM, wiodąca polska firma w branży oświetleniowej, jest uczestnikiem i wystawcą podczas największych międzynarodowych targów oświetleniowych i budowlanych Light+Building.

Wydarzenie to ściąga największe firmy działające w branży oświetleniowej. To właśnie oni prezentują tam swoje rozwiązania w kilku halach wystawienniczych. To zaszczyt, że jako jedyna polska firma znaleźliśmy się w prestiżowym gronie firm w hali 3.1. Odwiedź nas koniecznie na stoisku  E15 i poznaj naszą ofertę produktów JUST LIKE DAYLIGHT współgrających z naturalnym rytmem dobowym człowieka – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM S.A. Za każdym razem jest to doświadczenie niezwykle cenne, pełne ciekawych spotkań i inspirujących rozmów, a zarazem okazja do zaprezentowania własnych, innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych –  dodaje. 

Na tegorocznej ekspozycji ES-SYSTEM prezentuje produkty wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Jedną z nich jest CIRCADIAN zgodny z ideą Human Centric Lighting, drugą Inteligentne Systemy Sterowania, które pozwalają na intuicyjne i aktywne zarządzanie oświetleniem.

Zdrowe światło
Human Centric Lighting to koncepcja oświetlenia stawiająca człowieka i jego potrzeby w centrum projektowania. Chcąc dostarczyć zdrowe światło ES-SYSTEM koncentruje się zarówno na użytkowniku, jak i jego sposobie korzystania z danej przestrzeni.

Chcąc zminimalizować negatywne skutki zaburzonego rytmu dobowego firma ES-SYSTEM wprowadziła do oferty oprawy wyposażone w technologię CIRCADIAN. Wzbogacono białe światło (4000 K) niebieską oraz czerwoną wiązką o ściśle określonych długościach fal. Zmieszanie wiązki białej z niebieskim strumieniem blokuje proces uwalniania melatoniny, aktywizuje organizm człowieka i przygotowuje do działania. Z kolei dodanie wiązki światła czerwonego odpręża i stopniowo przygotowuje organizm do snu. Dzięki CIRCADIAN światło, które oświetla miejsce pracy pobudza efektywność, kreatywność i czujność niezależnie od dostępu światła słonecznego.

W 2017 roku za pracę nad rytmem okołodobowym Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Aktywne zarządzanie
Obecnie jesteśmy świadkami wielu cyfrowych rewolucji, a jedną z nich jest Internet Rzeczy. Termin ten (z ang. „Internet of Things, w skrócie IoT) oznacza koncepcję, w której różne przedmioty, w tym te codziennego użytku, komunikują się za pomocą sieci.

Chcąc jak najlepiej wykorzystać potencjał IoT ES-SYSTEM opracował Inteligentne Systemy Sterowania, które zapewniają aktywne zarządzanie oświetleniem. Światło przyszłości wpływa na nasze samopoczucie, wspiera koncentrację, proces leczenia i zwiększa poczucie bezpieczeństwa. To również dbałość o energooszczędność i troska o środowisko.

Kompleksowy projekt oświetleniowy nie polega wyłącznie na wyborze i odpowiednim rozmieszczeniu opraw. O funkcjonalnym i nowoczesnym oświetleniu decydują inteligentne systemy sterowania, które pozwalają elastycznie dostosowywać oświetlenie do zmiennych potrzeb użytkowników przestrzeni.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Tomasz Zagól
ES-SYSTEM S.A.
T: +48 12 297 81 61
M: tomasz.zagol@essystem.pl


ES-SYSTEM S.A. to największa polska firma w branży oświetleniowej w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego. Spółka tworzy wyspecjalizowaną Grupę Kapitałową, z własnymi zakładami produkcyjnymi, która wytycza kierunki rozwoju branży zarówno w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych, energooszczędności, jak i wzornictwa. Strategia rozwoju Grupy zakłada wzrost organiczny realizowany poprzez umacnianie pozycji krajowego lidera w branży oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynki Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów.

open