Home Biznes i Ludzie HB REAVIS DOŁĄCZA DO AMERYKAŃSKIEGO OŚRODKA BADAWCZEGO WELL LIVING LAB
HB REAVIS DOŁĄCZA DO AMERYKAŃSKIEGO OŚRODKA BADAWCZEGO WELL LIVING LAB
0

HB REAVIS DOŁĄCZA DO AMERYKAŃSKIEGO OŚRODKA BADAWCZEGO WELL LIVING LAB

0
0

HB Reavis to pierwszy deweloper z Europy, który włączy się prace międzynarodowego centrum Well Living Lab, prowadzącego pionierskie badania wpływu budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi. To kolejne przedsięwzięcie z udziałem HB Reavis, mające na celu tworzenie lepszych miast i zdrowszych miejsc pracy.

Well Living Lab z siedzibą w Rochester w stanie Minnesota to pierwsze na świecie centrum badawcze o takim profilu. Jest wspólną inicjatywą wiodącej firmy medycznej Mayo Clinic oraz firmy Delos wyspecjalizowanej w rozwiązaniach technologicznych wspierających dobrostan użytkowników nieruchomości.

Oprócz HB Reavis, do Well Living Lab należy 19 firm i organizacji z różnych sektorów gospodarki, podzielających podobną filozofię tworzenia inspirujących i zdrowych biur. Zgodnie z założeniami współpracy, budynki realizowane przez dewelopera oraz ludzie, którzy w nich pracują, staną się dodatkowym źródłem wiedzy dla naukowców. Z kolei HB Reavis otrzyma dostęp do najnowszych, specjalistycznych badań dotyczących np. wpływu, jaki na formę pracowników ma oświetlenie czy poziom dwutlenku węgla.

Rozwiązania techniczne wypracowane na podstawie takich analiz będą implementowane w biurach HB Reavis w całej Europie. Jeśli się sprawdzą – trafią do nowych budynków realizowanych przez firmę, a także do zarządzanych przez nią centrów coworkingowych HubHub oraz do biur klientów Origameo – działu HB Reavis specjalizującego się w planowaniu przestrzeni pracy.

“Z radością witamy HB Reavis w gronie naszych członków. To kolejny, ważny krok na drodze do tworzenia miejsc, które poprawią jakość życia nas wszystkich” – powiedział dr Brent Bauer, dyrektor medyczny w Well Living Lab oraz Mayo Clinic. “Dzięki tej współpracy, wiedza naukowa będzie miała jeszcze większy wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynków”.

HB Reavis jest też pionierem certyfikacji WELL Building Standard w Europie Środkowo-Wschodniej – w systemie tym firma zarejestrowała już 9 budynków oraz 2 wnętrza biur. Jednocześnie, aż 20 projektów HB Reavis ubiega się o certyfikat BREEAM Communities. Spełnienie wytycznych obu tych standardów jest jednym z głównych założeń obowiązujących na etapie planowania i realizacji wszystkich nowych inwestycji firmy.


O Grupie HB Reavis
Naszą misją jest zapewnienie wyjątkowych doświadczeń ludziom korzystającym z miejsc, które tworzymy. Rozwiązania dostępne w budynkach HB Reavis pozytywnie wpływają na efektywność i samopoczucie ich użytkowników oraz lokalnych społeczności. Jako zintegrowany deweloper o zasięgu paneuropejskim zajmujemy się projektowaniem, realizacją oraz zarządzaniem nieruchomościami, zarządzaniem inwestycyjnym oraz prowadzeniem przestrzeni co-workingowych. Działamy w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Poszukujemy też możliwości rozwoju w Niemczech. Od rozpoczęcia działalności w 1993 r., stworzyliśmy budynki o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych. Kolejne projekty, które realizujemy lub planujemy, to ponad 1,2 mln mkw. w budynkach o szacowanej wartości 6,3 mld euro. Obecnie realizujemy 11 inwestycji o łącznej powierzchni najmu 450 000 mkw. i wartości 2 mld euro. Dysponując aktywami o łącznej wartości 1,2 mld euro i zatrudniając 700 osób, należymy do ścisłej czołówki firm na europejskim rynku nieruchomości. Dzięki najwyższym standardom jakości naszych budynków oraz trosce o zrównoważony rozwój, zyskaliśmy uznanie na całym świecie. Nasza firma została nagrodzona m.in. tytułami: „Pracodawcy Roku 2016” w Polsce przez AON Hewitt, „Najlepszego Dewelopera Biurowego” w plebiscycie World Finance 2016, „Biurowego Dewelopera Roku” w konkursie CEE Investment Awards 2017 EuropaProperty oraz najlepszego „Międzynarodowego Inwestora w Branży Nieruchomości” według Estates Gazette Awards 2017 w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji: www.hbreavis.com

open