Home Firmy KAMIEŃ WĘGIELNY WKOPANY POD PILOTAŻOWE OSIEDLE MODUŁOWE W POZNANIU
KAMIEŃ WĘGIELNY WKOPANY POD PILOTAŻOWE OSIEDLE MODUŁOWE W POZNANIU
0

KAMIEŃ WĘGIELNY WKOPANY POD PILOTAŻOWE OSIEDLE MODUŁOWE W POZNANIU

0
0

19 czerwca został wmurowany kamień węgielny pod inwestycję nowoczesnego osiedla modułowego „Jasielska”, w połowie września zakończy się montaż konstrukcji, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w marcu 2019 r.

W ciągu niespełna roku przy ul. Jasielskiej 9 powstaną dwa budynki mieszkalne o pięciu poziomach, z garażem podziemnym, łącznie do użytku zostanie oddanych 56 mieszkań o powierzchni  ok. 2828 m2. Następnie spółka Pekabex Development planuje wybudować kolejne cztery budynki osiedla „Jasielska”.

Zamiarem dewelopera jest stworzenie nowoczesnej inwestycji w skandynawskim stylu, czyli dobrej jakości i ekonomicznej dla mieszkańców. Stworzona przestrzeń ma być przyjazna ludziom – aby podnieść wygodę zadba o elementy małej architektury, osiedlowy placu zabaw, zieleń oraz udogodnienia w postaci stacji napraw dla rowerzystów i miejsca postojowe – dla zmotoryzowanych.

Zastosowanie technologii budownictwa modułowego pozwoli  oddać mieszkańcom do użytku gotowe mieszkania w czasie szybszym o 30% niż w technologii tradycyjnej – mówi Robert Jędrzejowski, Prezes Zarządu Pekabex S.A. – Wierzymy, że ten pionierski projekt wprowadzi naszą firmę ponownie na rynek mieszkaniowy w Polsce.

Pekabex to firma z długą historią od 1972 r. i tradycjami, obecnie dąży do zaadoptowania w polskiej przestrzeni innowacyjnego budownictwa modułowego, które od lat wdraża w Skandynawii, gdzie buduje ponad tysiąc dwieście mieszkań rocznie.


O Pekabex

Grupa Pekabex jest liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w  projektowaniu, produkcji, montażu konstrukcji i kompleksowym wykonawstwie budynków i obiektów przemysłowych  w  oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych. Produkcja realizowana jest w czterech fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 46 lat, tworzy miejsca pracy dla 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 140 tys. m3 elementów strukturalnych oraz 60 tys. m3 płyt. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza  na rynku europejskim.

open