Home News WIELKI FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH!
WIELKI FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH!
0

WIELKI FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH!

0
0

W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Finał Centralny XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w którym udział wzięło 82 uczestników z 41 szkół o profilu budowlanym z całej Polski.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest konkursem tematycznym związanym z wiedzą budowlaną. Organizowana od 1987 roku, stanowi kontynuację Turnieju Wiedzy, który powstał z myślą o uczniach ze średnich szkół budowlanych.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań branżą budowlaną oraz zachęcanie uczniów do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach budowlanych. Konkurs promuje też nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz inicjuje pozytywne współzawodnictwo między szkołami. Po raz kolejny, jednym ze Sponsorów Generalnych wydarzenia jest Akademia Techniczna PPG Deco.

Droga do finału była dużym wyzwaniem, uczestnicy wzięli udział w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w listopadzie w ubiegłym roku oraz w zawodach okręgowych w maju tego roku.

Tegoroczni zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali wyróżnieni przez Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej specjalnymi medalami z limitowanej serii Mennicy Polskiej. Poniżej najlepsza trójka uczestników:

Laureat I miejsca – Myszor Mariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,

Laureat II miejsca – Wilim Mateusz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu,

Laureat III miejsca – Wójcik Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Zwycięzcy nie tylko otrzymali medale, dyplomy czy nagrody rzeczowe od sponsorów, ale przede wszystkim, dzięki olimpiadzie otrzymali szansę na kontynuowanie dalej naukę na najlepszych polskich uczelniach. Główną nagrodą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest indeks na studia techniczne na każdej uczelni w Polsce.

Jak co roku, wyróżniono także szkoły. Miejsce I w rankingu szkół w Finale Centralnym zdobył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. Na miejscu II i III uplasowały się kolejno Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Akademia Techniczna PPG Deco


PPG Deco Polska Sp. z o.o. (z siedzibą we Wrocławiu) to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral Professional, Bondex, Drewnochron, Domalux, Domalux Professional, Sigma Coatings, Malfarb, ProGold, Centra Dekoral Professional, Studia Dekoral, Akademia Techniczna. Firma PPG Deco Polska jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma powstała w 1883 roku. Zaopatruje klientów z branży przemysłowej, transportowej, budowlanej oraz klientów detalicznych. Siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu (USA). Firma działa w ponad 60 krajach świata i zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. Wartość sprzedaży w 2010 roku wyniosła 13,4 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

open