Home Realizacje BPI REAL ESTATE ZAKOŃCZYŁO I ETAP BULWARÓW KSIĄŻĘCYCH
BPI REAL ESTATE ZAKOŃCZYŁO I ETAP BULWARÓW KSIĄŻĘCYCH
0

BPI REAL ESTATE ZAKOŃCZYŁO I ETAP BULWARÓW KSIĄŻĘCYCH

0
0

Przy ul. Księcia Witolda 11 zakończono realizację I etapu inwestycji Bulwary Książęce. Unikatowa lokalizacja u zbiegu dwóch ramion Odry na wyspie Kępa Mieszczańska.

Bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta oraz oryginalna architektura,  sprawiły, że mieszkania i apartamenty w ofercie belgijskiego dewelopera – BPI Real Estate Poland sprzedały się na pniu. Bulwary Książęce to jednak coś więcej niż luksusowe mieszkania w centrum miasta, a cały koncept śródmiejskiego stylu życia. Jego integralnym elementem będzie pieszy pasaż, który powstanie w ramach budowanego już II etapu inwestycji.  Wiele wskazuje na to, że planowane tu kawiarnie, restauracje i sklepy, przyciągną tłumy i sprawią, że pod adresem Księcia Witolda 11 każdy będzie chciał nie tylko zamieszkać, ale i bywać.

Całość inwestycji jest realizowana w dwóch etapach. W ramach I etapu Bulwarów Książęcych sprzedano i wybudowano 175 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 128 m2, w tym mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82m.

Bulwary Książęce to właśnie taki inspirujący projekt, który już zmienił panoramę współczesnego Wrocławia. Powstał w wyjątkowej, choć przez lata zapomnianej lokalizacji, zaoferował nową jakość mieszkań w ścisłym centrum miasta, postawił na relację z mieszkańcami poprzez ciekawe inicjatywy” – powiedział Jacques Lefevre, Prezes Zarządu spółki BPI Real Estate z siedzibą w Brukseli.

Bulwary Książęce to przykład projektu, który aktywnie kształtuje przestrzeń miasta zgodnie z misją BPI Real Estate Poland. Podnosząc jakość funkcjonalno-estetyczną Kępy Mieszczańskiej, doskonale dopełnia panoramę współczesnego Wrocławia. Wszystko za sprawą, znajdującego się poniżej zabudowy mieszkalnej pasażu handlowo-usługowego, który powstanie w ramach II etapu inwestycji. Planowany pasaż ma szansę stać się tętniącym życiem miejscem spotkań towarzyskich o niepowtarzalnym klimacie.

„Po zakończeniu I etapu inwestycji, intensyfikujemy działania związane z budową II etapu Bulwarów Książęcych, w ramach którego powstanie niezwykły w skali kraju pasaż handlowo-usługowy. W specjalnie zaprojektowanej strefie, zlokalizowanej poniżej zabudowy mieszkalnej znajdzie się w sumie 30 lokali usługowych o łącznej powierzchni najmu 4 200 mkw. GLA i bezpośredniej strefie odziaływania na ponad 193 000 osób. Będzie to nowa atrakcyjna przestrzeń publiczna, dzięki której  adres Księcia Witolda 11 będzie nie tylko miejscem, w którym każdy będzie chciał mieszkać, ale i bywać” – zaznaczył Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Oferta nowego, II etapu to kolejne 190 mieszkań o powierzchni od 25 do 110m2. Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców. Zapewnią to m.in. staranne zaplanowana i funkcjonalna część mieszkaniowa i handlowa,  pozwalająca na komfortowe współfunkcjonowanie poprzez np. oddzielone od siebie parkingi zarówno dla mieszkańców kompleksu, jak i klientów pasażu.

Zakończenie budowy II etapu Bulwarów Książęcych planowane jest na III kwartał  przyszłego roku.

Więcej informacji nt. inwestycji znaleźć można na stronie http://bulwaryksiazece.pl/

Bulwary Książęce_wizualizacja pasażu

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy  jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2014 roku. W ramach osiedla Wola Tarasy na warszawskiej Woli wybudowano i sprzedano łącznie 159 mieszkań.
W bezpośrednim sąsiedztwie tego projektu powstaje kolejna stołeczna inwestycja belgijskiego dewelopera – Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. BPI Real Estate z sukcesem działa również na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie powstał kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. W ramach 4 etapów inwestycji wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań. Najnowsze inwestycje BPI Real Estate w Polsce to prestiżowy kompleks Bulwary Książęce powstający przy
ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu oraz przygotowywany obecnie projekt nowej inwestycji
w Poznaniu, która będzie realizowana we współpracy joint venture z ACTEEUM GROUP.

Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

open