Home Materiały i Technologie NOWY WYMIAR HYDROIZOLACJI
NOWY WYMIAR HYDROIZOLACJI
0

NOWY WYMIAR HYDROIZOLACJI

0
0

Folie dachowe Bauder Termoplan-T wykonane są z tworzywa FPO, nadającego hydroizolacji nowy wymiar jakościowy. Te nowoczesne produkty z oferty  firmy Bauder mają nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale są też  bardzo wygodne i łatwe w montażu.

Folie dachowe z tworzyw sztucznych bardzo często wykorzystywane są do krycia lekkich dachów przemysłowych. Folia Bauder Termoplan-T nadaje się do wszystkich konstrukcji nośnych dachów lekkich, zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Można ją z powodzeniem wykorzystywać również jako element systemów zazielenienia. Warto podkreślić, że folie, tak jak bitum, są odporne na przenikanie korzeni zgodnie z wymaganiami FLL. Materiał FPO, z którego wykonane zostały folie Termoplan-T, to wysokiej klasy mieszanka tworzyw sztucznych z miękkimi poliolefinami (FPO), niezawierająca halogenów, zmiękczaczy oraz metali ciężkich.

Na każde warunki

Tworzywo FPO gwarantuje szczególną łatwość montażu pokrycia ze względu na odporność na praktycznie każde warunki pogodowe. Jest to możliwe dzięki temu, że folia Termoplan-T charakteryzuje się dużą giętkością w szerokim zakresie temperatur. Z kolei szeroki przedział temperatur zgrzewania (380–420°C) eliminuje ryzyko przegrzania folii. Nowa folia z tworzywa FPO jest także odporna na promieniowanie UV oraz na obciążenia, co zapewnia trwałość dachu i systemów zazielenienia. W procesie produkcji folii Bauder nie wykorzystuje zmiękczaczy. Dzięki temu folia Termoplan-T nie wydziela szkodliwych substancji, a przy jej zgrzewaniu nie ma kłopotu z dymem i nieładnym zapachem. Folia Bauder Termoplan-T to nowy wymiar hydroizolacji. Produkcja w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem ściśle wyselekcjonowanych surowców gwarantuje jej doskonałe parametry i właściwości zapewniające trwałość oraz łatwe układanie na konstrukcjach dachów lekkich.

Produkcja w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem ściśle wyselekcjonowanych surowców gwarantuje doskonałe parametry i właściwości zapewniające trwałość oraz łatwe układanie na konstrukcjach dachów lekkich.

Samoprzylepne membrany

Folie FPO to wysokiej klasy samoprzylepne folie z tworzyw sztucznych. Dostępne są w grubościach od 1,5 do 2,0 mm i wzmocnione wkładką nośną z włókien syntetycznych. Zapewnia im to stabilność wymiarową, wysoką wytrzymałość na rozdzieranie, jak również doskonałe dopasowanie do danych zastosowań. Membrany THERMOPLAN SK 15/SK 18 mogą, obok montażu na PIR FA, być bezpośrednio klejone do EPS. Klejenie z zabezpieczeniem od sił ssących wiatru jest także możliwe na płycie OSB 3/4, na PIR T, jak również na betonie. Do tego należy zagruntować podłoże gruntem BauderPrimer SK. BauderTHERMOPLAN SK są przeznaczone na dachy o maksymalnej powierzchni 3 000 m2. Użycie tej folii jest przewidziane dla maksymalnego obciążenia wiatrowego 2,6 kN/m2. Uwaga: temperatura montażu od +10°C; nie należy sklejać na wilgotnym podłożu; rolki folii trzeba składować zapakowane (siła klejąca folii, za pomocą której chroniony jest towar, redukuje się bardzo szybko).

open