Home Firmy GRUPA NOWYCH MOŻLIWOŚCI
GRUPA NOWYCH MOŻLIWOŚCI
0

GRUPA NOWYCH MOŻLIWOŚCI

0
0

O specyfice branży elementów złącznych, fabryce w Ornecie, a także o tym, co się zmieniło wraz z wejściem ETANCO do Polski, opowiada Jerzy Górczyński, Managing Director polskiego oddziału ETANCO.

Builder: Dlaczego Grupa ETANCO zdecydowała się,  aby wejść na polski rynek?

Jerzy Górczyński: Rozpoczęcie działalności w Polsce sprawiło, że możemy być bliżej naszych klientów. Wejście na polski rynek stanowi dla nas strategiczny krok w rozwoju międzynarodowym Grupy, która ma partnerów biznesowych w całej Europie. Polska to także kluczowa lokalizacja dla rozszerzenia działalności Grupy ETANCO w innych krajach, również Europy Wschodniej. ETANCO weszło do Polski jako inwestor długoterminowy. Kiedy prezes firmy, Ronan Lebraut, pierwszy raz przyjechał do fabryki w Ornecie, jeszcze przed jej przejęciem od Gbo Fastening Systems, stwierdził, że jej pracownicy kierują się wartościami bardzo zbliżonymi do tych, które są właściwe dla ETANCO. Dostrzegł możliwość optymalizacji i ulepszenia produkcji, a także wprowadzenia nowych produktów w Polsce i dla całej Grupy ETANCO, co da wymierne korzyści zarówno dla dotychczasowych klientów ETANCO, jak i nowych odbiorców w Polsce.

Builder: Jakimi wartościami kieruje się Grupa ETANCO?

J.G.: Firma została założona w 1952 roku przez dziadka obecnego prezesa – Ronana Lebrauta, który kieruje nią od kilkunastu lat. Dlatego też swoje działanie opiera na przedsiębiorczości i rodzinnej atmosferze, która łączy wszystkich pracowników. Wszystkie nasze rozwiązania projektujemy zgodnie z wysokimi wymaganiami technicznymi oraz dbałością o środowisko. Chcemy, aby poprawiały one warunki pracy i zapewniały komfort użytkowania budynku. Cenimy także innowacyjność, przede wszystkim w obsłudze klientów.

Builder: Na czym polega ta innowacyjność?

J.G.: Nasze innowacyjne podejście do obsługi wynika ze specyfiki branży elementów złącznych. Nie ma w niej jednego uniwersalnego produktu, który spełni oczekiwania oraz potrzeby wszystkich klientów. Liczy się gama sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Do każdego zamówienia podchodzimy więc indywidualnie. Każdorazowo stajemy przed wyzwaniem, który z naszych produktów najlepiej spełni swoje zadanie w konkretnym projekcie. Wierzę, że to, co liczy się dla naszych klientów, to nie tylko finalny produkt, ale także jakość usług, którą dostarczamy – zawsze wsłuchujemy się w potrzeby klienta, chcemy je zrozumieć, by zadecydować, który produkt będzie najbardziej odpowiedni. Grupa ETANCO słynie ze swojego niepowtarzalnego podejścia do każdej współpracy zgodnie z hasłem Twoja budowa to nasza budowa, co potwierdza 150 patentów oraz ponad 80 tys. produktów w ofercie.

Builder: Co wejście ETANCO do Polski oznacza dla fabryki w Ornecie, która jest teraz częścią Grupy?

J.G.: Przede wszystkim rozwój i wprowadzenie nowych technologii, a także stopniowe poszerzanie oferty w przyszłości. W pierwszym kwartale bieżącego roku zrealizowaliśmy projekt optymalizacji procesów malowania oraz pakowania poprzez skoncentrowanie tych operacji w ramach jednej hali produkcyjnej. Wygospodarowane tym sposobem miejsce zostanie wykorzystane pod nowe technologie, których uruchomienie pozwoli rozszerzyć naszą ofertę produktową. Powiększona będzie również przestrzeń magazynowa – poprzez połączenie dwóch istniejących hal, a w ramach zwiększania mocy produkcyjnych uruchomiliśmy niedawno kolejny, już szósty, automat malarski.

Builder: Klienci doskonale znają wkręty z charakterystyczną literą G na główce produkowane w Ornecie. Co zmieniło się w związku z rebrandingiem?

J.G.: Zapewniam, że nasze dotychczasowe produkty pozostaną bez zmian – wszystkie rodzaje wkrętów: popularne „farmery”, samowiercące, samogwintujące, do płyt warstwowych i konstrukcyjne, zamocowania hydro- i termoizolacji dachów płaskich oraz wszelkiego rodzaju akcesoria jak zawsze będą wyróżniały się najwyższą jakością, którą tak bardzo cenią sobie nasi klienci. Współpracować z nimi będzie ten sam zespół profesjonalistów, który każdego dnia jest w kontakcie z naszymi partnerami biznesowymi. Natomiast w czerwcu zmieniliśmy opakowania produktów, na których widnieje teraz nowe logo – ETANCO. ETANCO oznacza dla nas zastrzyk energii do rozwoju, a w przyszłości do poszerzenia oferty produktowej.


Grupa ETANCO to europejski lider w produkcji elementów złącznych i systemów zamocowań dla budownictwa. Założona została jako „Les Ateliers LR ETANCO” w 1952 roku przez dziadka obecnego prezesa w Le Pecq pod Paryżem. W ciągu ponad 65 lat przekształciła się międzynarodową Grupę, która obsługuje 18 tys. klientów w ponad 50 krajach na świecie. W październiku 2017 roku Grupa ETANCO rozpoczęła działalność w Polsce poprzez przejęcie fabryki elementów złącznych w Ornecie. 

open