Home Materiały i Technologie SAMSUNG FLIP – PROJEKTOWANIE OD NOWA
SAMSUNG FLIP – PROJEKTOWANIE OD NOWA
0

SAMSUNG FLIP – PROJEKTOWANIE OD NOWA

0
0

Biura projektowe skupione na pracy zespołowej potrzebują dziś nowoczesnych urządzeń, które zapewnią łatwą wymianę wiedzy, doświadczeń i idei pomiędzy pracownikami.

Oraz pozwolą na włączenie klienta do twórczego procesu tworzenia funkcjonalnych rozwiązań. Takim urządzeniem jest Samsung Flip.

Współczesne pracownie architektoniczne i projektowe w ostatnich latach przeszły głęboką transformację. Architekci i projektanci na szeroką skalę zaczynają wykorzystywać nowoczesne technologie, takie jak projektowanie 3D, fotorealistyczna prezentacja projektów, animacja komputerowa czy rzeczywistość wirtualna i rozszerzona. Wiele pracowni architektonicznych nadal jednak korzysta z archaicznych rozwiązań biurowych, takich jak flipcharty czy tablice suchościeralne. Pracownie architektoniczne są bardzo zróżnicowane pod względem profilu działalności. Klasyczne rozróżnienie na projektowanie budynków i aranżację wnętrz zastąpiły wąskie specjalizacje związane z projektowaniem placówek handlowych czy aranżacją korporacyjnych przestrzeni biurowych. Nowe wyzwania wymagają nowych rozwiązań, które skracają proces projektowania i uzgadniania zmian z klientem. Firma Samsung Electronics, będąc świadoma tych wyzwań, wprowadziła na rynek nową kategorię urządzenia, która odpowiada na potrzeby osób biorących udział w spotkaniach. Samsung Flip, bo o nim mowa, to interaktywny cyfrowy flipchart, który łączy w sobie cechy takich urządzeń, jak projektor, ekran czy tablica interaktywna.

Nowoczesne narzędzie architekta

Wspólna praca nad projektem nie kończy się na uzgodnieniu planu. Praca architekta to ciągłe rozmowy i negocjacje z wykonawcami, z księgowością czy dostawcami materiałów budowlanych. Dzięki połączeniu różnorodnych funkcji Samsung Flip tworzy środowisko, które sprawia, że praca grupowa staje się bardziej efektywna. Zdjęcia, plany, filmy czy dokumenty tekstowe możemy importować za pośrednictwem połą czenia bezprzewodowego oraz portu USB. Flip łączy się także z urządzeniami mobilnymi dzięki łączności NFC lub funkcji Screen Mirroringu, co dodatkowo pozwala na dwukierunkową komunikację i obsługę urządzenia z poziomu Flipa. Po zaimportowaniu treści możemy łatwo nanosić uwagi i komentarze przy wykorzystaniu pasywnego rysika i funkcji dotykowej ekranu. Jednocześnie z Flipa korzystać może aż 4 użytkowników, a do ich dyspozycji jest 20 kolorów i 3 grubości rysika. Usuwanie treści jest równie łatwe i naturalne – wystarczy przeciągnąć dłonią po ekranie. Duży, 55-calowy wyświetlacz jest idealnie dopasowany do potrzeb małych i średniej wielkości grup omawiających pomysły. W zależności od potrzeb użytkowników wyświetlacz może pracować w orientacji pionowej lub poziomej. W ten sposób Samsung Flip w pełni wykorzystuje dostępne miejsce, a kreatywność nie jest ograniczana brakiem przestrzeni. Dzięki wyjątkowej czułości matrycy na ekranie pisze się w tak naturalny sposób jak na klasycznym flipcharcie lub dobrej jakości tablicy suchościeralnej. Samsung Flip bezpiecznie przechowuje wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej o pojemności 8 GB lub na wcześniej skonfigurowanym dysku sieciowym. Dane mogą być zabezpieczone czterocyfrowym hasłem. Eliminuje to potrzebę uciążliwych podsumowań lub odręcznego spisywania notatek pod koniec spotkania i zapewnia bezpieczeństwo naszych informacji. Każdy projekt zawiera 20 cyfrowych arkuszy, co gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na uwagi i komentarze. Uczestnicy spotkania mogą w łatwy sposób otrzymać za pośrednictwem maila notatki po spotkaniu. Urządzenie pozwala również na wydruk notatek oraz ich zapisanie na dysku USB lub innych nośnikach zewnętrznych w prosty i intuicyjny sposób w popularnym formacie PDF.

Flip – niezbędny element projektowanej przestrzeni

Samsung Flip oprócz użytecznego narzędzia wspierającego pracę grupową może stać się również elementem wyposażenia projektowanej przestrzeni biurowej czy placówki handlowej. Sklepy cały czas poszukują rozwiązań, które pozwolą im na lepsze dotarcie ze swoim przekazem do klienta. Wkomponowanie Flipa do przestrzeni sklepu pozwoli w kreatywny sposób zaprezentować najnowszą kolekcję ubrań czy biżuterii. Dotykowy ekran pozwoli klientom na swobodne przeglądanie całej oferty danego sklepu czy nawet złożenie zamówienia w myśl popularnej koncepcji omnichannel – łączącej zakupy w sklepie z zakupami online. Flip sprawdzi się również jako platforma do wyboru produktów wspólnie z pracownikiem sklepu. Sprzedawca mebli, korzystając z bazy zdjęć, może bezpośrednio obok wizualizacji naszego mieszkania wyświetlić zdjęcia z katalogu, a następnie za pomocą rysika zakreślić miejsca, w których mebel będzie prezentował się najlepiej. Projekt może także stać się arkuszem, na którym zapiszemy wszystkie uzgodnienia odnośnie do koloru tapicerki czy wynegocjowanej ceny. Tak przygotowany dokument można w szybki sposób przesłać mailem do zainteresowanych stron. Flip to także idealne urządzenie, które uatrakcyjni hotelowe lub biurowe lobby czy nowoczesną salę konferencyjną. Przestrzeń wyposażona w nowoczesne rozwiązania techniczne może zaważyć o decyzji odnośnie do wyboru danego obiektu. Tradycyjna tablica, flipchart czy nawet projektor to rozwiązania przestarzałe, niespełniające aktualnych wymogów gości hotelowych i najemców przestrzeni biurowych. Od biur XXI wieku oczekują oni zaawansowanych rozwiązań, które nadadzą miejscu odpowiedniego prestiżu i sprawią, ze spotkania biznesowe będą przebiegały w wyjątkowej i twórczej atmosferze.

fot. arch. Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

open