Home Wakacyjna Akademia Ponzio PONZIO – OKNA PASYWNE – CIEPŁE I OSZCZĘDNE
PONZIO – OKNA PASYWNE – CIEPŁE I OSZCZĘDNE
0

PONZIO – OKNA PASYWNE – CIEPŁE I OSZCZĘDNE

0
0

Konstrukcje aluminiowe odgrywają w domu pasywnym ogromną rolę. Dzięki swoim doskonałym właściwościom zapewniają mieszkańcom przyjemną, komfortową temperaturę zarówno w lecie, jak i w zimie, dbając jednocześnie o oszczędność energii.

W konstrukcjach aluminiowych, gdzie głównym kryterium jest wysoka izolacyjność termiczna, świetnie sprawdza się najnowszy system okienny PONZIO PE96 Passive – zaprojektowany do stosowania w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Współczynnik przenika­nia ciepła Uw wynosi od 0,67 W/m2K (dla okna otwieranego o wymiarach 1230 x 1480 mm z szybą 2-komorową Ug = 0,5 W/(m2K).

Wysoka izolacyjność termiczna przekłada się na oszczędność energii, czyli w konsekwencji – mniejsze wydatki na ogrzewanie. Masywny profil, o szer. 106 mm, zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Duże gabaryty to gwarancja przestronności i większa powierzchnia nasłonecznienia. Nowoczesny styl podkreśla  estetyczny wygląd i komfort użytkowania okien. W dobie coraz więk­szej popularności budownictwa pasywnego i energooszczędnego Ponzio PE96 Passive – to nowy lider wśród najcieplejszych systemów.

Cechy charakterystyczne:
– stabilna i sztywna konstruk­cja;
– masywne skrzydła o głęboko­ści 106 mm;
– konstrukcje o dużych gabarytach (przeprowadzono badania w Instytu­cie Techniki Budowlanej dla skrzydła o wymiarach 1806 x 2406 mm);
– wysoka odporno­ść na włamanie;
– pełna gama okuć Alu (m.in. ukryte i wzmocnio­ne zawiasy).

open