Home Firmy PALISANDER MA JUŻ 25 LAT
PALISANDER MA JUŻ 25 LAT
0

PALISANDER MA JUŻ 25 LAT

0
0

Od 25 lat Palisander łączy ludzi, firmy i szalunki – to motto uroczystości  związanych z jubileuszem ćwierćwiecza spółki. Jest sobotnie popołudnie, 19 maja 2018 r. Pogoda nie jest idealna, ale mimo to do Zamku w Janowie Podlaskim powoli przybywają pierwsi Goście. Są pod wrażeniem obiektu. A ten został wybrany nieprzypadkowo.

Z szacunku dla historii

Zrujnowany XV-wieczny Zamek został odrestaurowany i rozbudowany z udziałem szalunków firmy Palisander. Architektura sali balowej idealnie wpisuje się w specyfikę branży szalunkowej. Wykonawca postawił na surowe, betonowe ściany. Jedną z ciekawostek konstrukcji obiektu jest połączenie podziemnymi korytarzami głównego zabytkowego gmachu z pawilonami mieszkalnymi podzamcza. W ten sposób zapewniono gościom komfort przemieszczania się po całym obiekcie bez względu na aurę, a jednocześnie utrzymano unikalny charakter hotelu.

Wspólne świętowanie 

Parę minut przed 19.00 w foyer robi się tłoczno od napływających ludzi. Przybywający, w dużej mierze Klienci firmy, powoli zajmują miejsca przy stolikach. Na wspólne świętowanie 25-lecia spółki przybyło około 300 osób. Gdy wszyscy są już na swoich miejscach, nadchodzi pora na rozpoczęcie części oficjalnej wieczoru. Gasną światła, milkną rozmowy. Goście z niecierpliwością czekają, co nastąpi dalej. Wiedzą, że Palisander lubi zaskakiwać. Wielu z nich przybyło na obchody nie tylko z sympatii dla firmy, długoletnich dobrych relacji, ale również z czystej ciekawości – co nowego pokażą tym razem? Czym zaskoczą rynek?

Osiągnięcia

Palisander przez ostatnie 25 lat osiągnął wiele. Tysiące inwestycji kompleksowo zaopatrzonych w szalunki dowodzi, że dla firmy nie ma ograniczeń. Ani logistycznych, ani technicznych. Można by długo wymieniać przykłady obsłużonych budów i nie wystarczyłoby na to czasu podczas Jubileuszowej Gali. W portfolio firmy jest bowiem kilkaset obiektów inżynieryjnych znajdujących się w ciągu autostrad, tras ekspresowych, obwodnic miast czy dróg krajowych. Na jej koncie jest również niezliczona ilość obsłużonych osiedli, obiektów biurowych, galerii handlowych, hoteli, uczelni czy obiektów sportowych. Przez ćwierć wieku inżynierowie Palisander wyspecjalizowali się w obsłudze skomplikowanych inwestycji, takich jak elektrownie czy olbrzymie obiekty przemysłowe. Pomoc w ich pracy stanowią wykwalifikowani konstruktorzy, którzy czuwają nad tym, aby zaproponowane nietypowe rozwiązania szalunkowe spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa. Palisander, oprócz rozwijania i poszerzania portfolio szalunkowego, postawił na to, aby stać się liderem w obsłudze Klienta. W tym zakresie zaskakuje i wyprzedza rynek od lat. Za to podejście również jest doceniany przez Klientów i stanowi niedościgniony wzór dla konkurentów. W myśl tej strategii Palisander kilka lat temu wdrożył QLOS – autorski i jedyny w branży System Zarządzania Jakością Najmu Szalunków. Dzięki skupieniu się na najwyższej jakości (Q) w trzech istotnych obszarach: (L) logistyki, (O) obsługi i (S) szalunków wyznacza nowe kierunki w podejściu do kwestii najmu szalunków. System jest odpowiedzią na większość bolączek, z którymi borykają się wykonawcy stanu surowego. Najem szalunków to pozycja w budżecie budowy, nad którą najtrudniej zapanować. Palisander od lat pilnuje, aby jego Klienci unikali takich kłopotów oraz oszczędzali czas i przede wszystkim pieniądze. Propozycje w ramach QLOS, które sprawiają, iż ponad 90% Klientów kontynuuje współpracę po zakończeniu pierwszej budowy, to m.in. oferowana od niemal dwóch dekad usługa odbioru szalunków bezpośrednio na budowie najemcy czy od przeszło 10 lat ryczałtowanie kosztów napraw. Niezwykle popularną i docenianą usługą jest również Monitoring Kosztów Najmu Szalunków. Dostarczane w ramach tego rozwiązania systemowego szczegółowe raporty łączą w sobie informacje pozyskane na podstawie regularnej obecności Doradców Technicznych Palisander na budowie, a także te otrzymane bezpośrednio od kierownika budowy. Dzięki monitoringowi można łatwo zauważyć w trakcie trwania inwestycji, gdzie „uciekają” pieniądze. Inżynierowie Palisander wskazują również, jak ograniczyć skalę uszkodzeń w szalunkach. Szeroko doceniana na rynku wysoka jakość w obsłudze Klienta sprawiła, że na 25. urodziny firmy przybyli licznie Klienci związani z nią od lat. Na Gali Jubileuszowej pojawiła się także spora grupa przedstawicieli firm rozpoczynających lub planujących swoją przygodę z Palisander.

Nowe wyzwania

Oprócz przedstawionych dokonań firma ma również szereg planów na przyszłość. Zostały one przedstawione podczas Gali. Palisander planuje m.in. otworzyć kolejne centra logistyczne na terenie kraju, wprowadzić nowe usługi oraz nowe produkty.

Atrakcje wydarzenia

Po części oficjalnej przyszedł czas na atrakcję wieczoru. Na scenę wkracza czołowy kabaret polskiej sceny rozrywkowej. Utrzymani w dobrym nastroju Goście kontynuują zabawę do białego rana przy akompaniamencie zespołu. Niedzielny poranek przywitał wszystkich bardzo dobrą pogodą. Po śniadaniu wszyscy Goście udali się na padok znajdujący się za Hotelem. Nieoficjalnym zwieńczeniem uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia Palisander był odbywający się tam pokaz koni arabskich. Po tej atrakcji zaproszono Gości na lunch w formie pikniku, aby mogli odpocząć na trawie i posilić się przed drogą powrotną do domu. Liczni Klienci, którzy postanowili swój wolny czas poświęcić na dwudniowe obchody jubileuszu firmy i pozostali w Janowie Podlaskim aż do niedzielnego popołudnia, są potwierdzeniem, iż Palisander z powodzeniem łączy ludzi, firmy i szalunki.

(Fot. arch. Palisander)

open