Home News 600 NIESTANDARDOWYCH OKIEN DACHOWYCH FARKO
600 NIESTANDARDOWYCH OKIEN DACHOWYCH FARKO
0

600 NIESTANDARDOWYCH OKIEN DACHOWYCH FARKO

0
0

Monumentalny budynek Goethehof jest jednym z największych przykładów budownictwa komunalnego w Wiedniu. Firma FAKRO dostarczyła ponad 600 okien dachowych zapewniając w ten sposób dopływ naturalnego światła w 128 mieszkaniach.

Dzięki inwestycji wartej 42 miliony euro i rozbudowie poddasza o powierzchni 8800 m², Goethehof jest obecnie jednym z największych miejsc w Wiedniu o tak rozbudowanym poddaszu. Zabytkowy budynek został wybudowany pod koniec lat 20. ubiegłego wieku i obecnie jest objęty ochroną zabytków. Kompleksowa renowacja sprawiła, że Goethehof oferuje najnowszy i najlepszy standard energooszczędności w nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej.

Ciężkie, żelazne kraty i masywne ceglane ściany przypominają zamek i symbolizują wyraźne oddzielenie Goethehof od otaczającego go terenu oraz przestronnych zielonych dziedzińców w środku. Nazwa budynku wywodzi się od słynnego poety Goethego. Goethehof prawdziwą sławę zyskał w latach 90. dzięki popularnemu austriackiemu serialowi telewizyjnemu „Kaisermühlenblues”.

Gernot Barak z Gesellschaft für Stadt- und Dorferneuerung GmbH (GSD) był odpowiedzialny za zarządzanie budynkiem i zaznaczył, że „Goethehof jest miejscem nowoczesnego i energooszczędnego życia nie tylko dla najbardziej zamożnych.”

Folder: LINK

Pobierz: Case study

 

open