Home Builder Exclusive EUROPEJSKI BEZ TAJEMNIC
EUROPEJSKI BEZ TAJEMNIC
0

EUROPEJSKI BEZ TAJEMNIC

0
0

Rewitalizacja legendarnego Hotelu Europejskiego w Warszawie, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych realizacji budowlanych tego roku, intryguje swoją tajemniczością. Najnowsza publikacja „Builder Exclusive” dedykowana jest właśnie temu niepowtarzalnemu projektowi i prezentuje Europejski od nieznanej dotąd strony.

Europejski to wspaniała, niepowtarzalna historia, prawdziwa perła polskiej architektury i ogromne przedsięwzięcie w jednym. Naszym celem było przywrócenie dawnej chwały ikonie Warszawy, by na powrót stała się wizytówką stolicy i tego, co w Polsce najlepsze, dla warszawiaków i gości z całego świata. Wspólnie z „Builder Exclusive” odsłaniamy nieznane dotąd kulisy pracy nad rewitalizacją Europejskiego, tworząc zbiór, który, mam nadzieję, stanie się źródłem informacji tak dla pasjonatów, jak i ekspertów architektury – mówi Julien Barbotin-Larrieu, Prezes Zarządu spółki H.E.S.A. Sp. z o.o. Sp. k.

ZAMÓW BEZPŁATNIE BUILDER EXCLUSIVE W BUILDERSTORE!

 

W publikacji o projekcie Europejskiego opowiedzą sami twórcy koncepcji, czyli właściciel i inwestor Europejskiego, spółka H.E.S.A. Sp. z o.o. Sp. k. oraz architekci z pracowni SUD Architectes, Boris Kudlička wraz z WWAA oraz APA Wojciechowski.

Dzięki temu wydaniu czytelnik będzie mógł nie tylko poznać najdrobniejsze szczegóły całego procesu architektoniczno-wykonawczego, ale także dowiedzieć się więcej o użytych zaawansowanych, specjalnie dostosowanych dla tego projektu technologiach.

Dla wykonawców i producentów realizacja Europejskiego była bowiem ogromnym wyzwaniem. Oczekiwano od nich mistrzowskiej precyzji na każdym etapie realizacji, a liczba zespołów pracujących równocześnie na budowie była zdumiewająca. Firmy musiały wykazać się znakomitą jakością i doświadczeniem, aby spełnić wysokie oczekiwania inwestora, a także wymagania przyszłych użytkowników budynku – od prestiżowej marki hotelowej Raffles Hotels & Resorts po najemców części biurowych i butikowych. O szczegółach wszystkich wyzwań będzie można przeczytać w publikacji, na którą składa się wiele niepodawanych dotąd publicznie faktów i ciekawostek.

Publikacja to starannie opracowane studium przypadku, które jest świetnym narzędziem porównawczym najlepszych światowych praktyk i standardów architektoniczno-wykonawczych. W wydaniu wzięły udział najlepsze firmy wykonawcze i producenckie, stąd też możliwość opowiedzenia historii ich wkładu w realizację Europejskiego była dla naszego zespołu wydawniczego fascynująca pod każdym względem – mówi Michał Grocki, Managing Editor, „Builder Exclusive”.

Fotografie do publikacji na specjalne zamówienie wydawcy i inwestora wykonał nestor polskich fotografów architektury oraz uznany artysta, Juliusz Sokołowski. Twórczość Sokołowskiego wyróżnia fakt, iż nie stylizuje on rzeczywistości, bo jak sam mówi: Rzeczywistość dla fotografa jest zawsze zaskakująca i piękna. Fotograf nie powinien hierarchizować, co jest lepsze, ładniejsze – wszystko jest tak samo ważne.

Wydanie „Builder Exclusive” – Europejski jest dwujęzyczne i zostało opublikowane nie tylko w polskiej, ale i w angielskiej wersji językowej. Dzięki temu publikacja znajdzie odbiorców nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Informacja prasowa w języku polskim: POBIERZ
Informacja prasowa w języku angielskim: POBIERZ
Informacja prasowa w języku francuskim: POBIERZ

_____________________________________________________

Europejski – dawniej Hotel Europejski, został wybudowany etapami między 1855 a 1877 rokiem – według projektu Henryka Marconiego przy Trakcie Królewskim. Budynek przez ponad 160 lat był niemym świadkiem historii Warszawy, jak również najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Rozpoczęte w 2014 roku prace rewitalizacyjne, prowadzone w ścisłej współpracy ze Stołecznym oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, przywróciły budynkowi dawną świetność, a także nadały mu nowe życie. Europejski jest dziś domem dla pięciogwiazdkowego hotelu marki Raffles Hotels & Resorts, Raffles Europejski Warsaw oraz największej prywatnej kolekcji polskiej sztuki współczesnej w Polsce, w której znajduje się przeszło 450 dzieł ponad 120 artystów, a także przestrzeni handlowej i biurowej. Europejski łączy najlepsze przedwojenne tradycje i elegancję ze sztuką projektowania XXI wieku, tworząc jedyną w swoim rodzaju wizytówkę polskiej kultury na świat, a jednocześnie – jedno z ulubionych miejsc spotkań warszawiaków.

„Builder Exclusive” / Europejski – specjalna publikacja przedstawiająca starannie wyselekcjonowane obiekty, które mogłyby zainspirować architektów, wykonawców oraz inwestorów. Wydanie w pełni dedykowane realizacji Europejskiego pokazuje, że dostępne na rynku rozwiązania technologiczne dają architektom oraz inwestorom ogromne możliwości twórcze.

Więcej informacji:

Michał Grocki – Managing Editor grocki@buildercorp.pl

Michał Nowak – Okaeri Consulting michal.nowak@okpr.pl

open