Home IT&BIM RENOWACJA STADIONU ESPAI BARÇA Z ROZWIĄZANIEM SYNCHRO FIRMY BENTLEY
RENOWACJA STADIONU ESPAI BARÇA Z ROZWIĄZANIEM SYNCHRO FIRMY BENTLEY
0

RENOWACJA STADIONU ESPAI BARÇA Z ROZWIĄZANIEM SYNCHRO FIRMY BENTLEY

0
0

Bentley Systems, Incorporated, wiodący globalny dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania wspierającego rozwój infrastruktury, podczas corocznej konferencji partnerskiej Microsoft Inspire w Las Vegas przedstawił rozwiązanie Synchro do modelowania budowy 4D.

Podczas sesji Microsoft Inspire prowadzonej przez Nancy Li z firmy Microsoft szczegółowo omówiono sposób, w jaki oprogramowanie Synchro firmy Bentley — oparte na chmurze rozwiązanie do modelowania budowy 4D — zostanie wykorzystana do gruntownej renowacji stadionu piłkarskiego Espai Barça, który należy do hiszpańskiego klubu FC Barcelona. Po zakończeniu prac obiekt pomieści ponad 100 000 kibiców. W połączeniu z poklatkowym materiałem wideo z placu budowy, udostępnionym przez firmę EarthCam, oprogramowanie Synchro ułatwi zespołowi projektowemu wizualizowanie kolejnych etapów budowy oraz ich porównywanie z modelem budowy 4D.

Greg Demchak, architekt techniczny w firmie Bentley, powiedział: „Skala tego projektu zmusza nas do szukania nowych rozwiązań, dlatego zwróciliśmy się do firmy Microsoft. Dzięki infrastrukturze platformy Azure i usługom Cognitive Services oraz technologii HoloLens wielu użytkowników równocześnie może interaktywnie korzystać z holograficznej reprezentacji danych stadionu w dowolnym momencie procesu budowy. Ponadto uczenie maszynowe i obrazy z placu budowy umożliwiają nam cyfrowe monitorowanie rzeczywistych postępów w oprogramowaniu Synchro”.

Firma Bentley Systems jest partnerem firmy Microsoft w zakresie rozwiązań Mixed Reality i CityNext. Podczas tegorocznej konferencji Microsoft Inspire otrzymała nagrodę 2018 Microsoft CityNext Partner of the Year za oprogramowanie oparte na usługach Azure wykorzystane do realizacji światowej klasy projektu linii kolei dużych prędkości Sungai Buloh–Serdang–Putrajaya opracowanego przez malezyjską firmę Mass Rapid Transit Corporation.

open