Home Firmy BEZPIECZEŃSTWO, KTÓRE ŁĄCZY – FISCHER ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z SENSE MONITORING
BEZPIECZEŃSTWO, KTÓRE ŁĄCZY – FISCHER ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z SENSE MONITORING
0

BEZPIECZEŃSTWO, KTÓRE ŁĄCZY – FISCHER ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z SENSE MONITORING

0
0

Polski oddział Grupy fischer nawiązał współpracę z jednym z sześciu najlepszych startupów w Polsce – firmą SENSE Monitoring Inteligentne Dachy. Oba przedsiębiorstwa łączą wspólne cele oraz idea tworzenia prostych i skutecznych rozwiązań dla skomplikowanych problemów przy zapewnieniu całodobowego bezpieczeństwa.

Współpraca producenta systemów zamocowań z twórcami monitoringu konstrukcji dachów płaskich opiera się na kompleksowym wsparciu produktowym i technicznym. W mocowaniu czułych systemów monitorujących SENSE postawiło na kompleksowy system montażu fischer – SaMontec.

Opatentowana technologia i bezpieczne mocowania

SENSE Monitoring to młode przedsiębiorstwo, które już zapewniło sobie miejsce wśród najbardziej innowacyjnych firm w branży budowlanej. Startup zaprojektował i opatentował nowoczesny system monitorowania dachów płaskich, a w 2016 roku wdrożył aplikację webową dostępną na każdym urządzeniu mobilnym. Monitoring, bazując na sieci sensorów laserowych, umożliwia dokładność pomiaru ugięcia dachu aż do 1,1 mm w czasie rzeczywistym. Wiedza na temat pracy konstrukcji jest kluczowa podczas wykrywania przecieków, kontroli nasiąkania warstw izolacji i drożności wpustów oraz planowania odśnieżania dachów. SENSE Monitoring redukuje kontrolę kosztów utrzymania budynków średnio i wielkopowierzchniowych, w tym m.in. budynków handlowych, produkcyjnych, logistycznych, chłodni i mroźni, hal czy obiektów sportowych i basenów. Intuicyjna metoda pomiarowa ugięć konstrukcji wpisuje się w ideę nowoczesnego przemysłu 4.0, która stawia na samodoskonalące się obiekty i w pełni zintegrowane sieci zarządzania. – Nasze systemy monitorowania działają już u takich Klientów, jak Poczta Polska, Oknoplast, MOKATE czy Biuro Inwestycji Kapitałowych. Technologia laserowa umożliwia stałą ochronę obiektów i wymaga bezpiecznego mocowania, które zapewni stabilne wsparcie dla urządzeń pomiarowych, a jednocześnie sprawdzi się w wielkopowierzchniowych obiektach. Po wgłębnej analizie rynku, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie systemu montażowego SaMontec od fischer. Tak, jak nasze sensory laserowe, mocowanie sprawdza się nie tylko w przypadku nowych konstrukcji, ale także do instalacji na późniejszych etapach życia budynków. Poza dostępnością i funkcjonalnością samego produktu równie ważne jest ciągłe wsparcie zespołu specjalistów fischer, którzy do każdej realizacji podchodzą kompleksowo i profesjonalnie, wspierając nas w kwestiach bezpieczeństwa i wydajności montażu – tłumaczy Artiom Komardin, współzałożyciel SENSE Monitoring. Dbanie o bezpieczeństwo jest szczególnie bliskie Grupie fischer – wprowadzona przez markę gwarancja bezpieczeństwa opiera się m.in. na ciągłych szkoleniach i doskonaleniu procesów przedsiębiorstwa. To szczególnie ważne w dobie dynamicznie rozwijającego się rynku inwestycji przemysłowych, gdzie z roku na rok zwiększają się oczekiwania wobec inteligentnych systemów zarządzania obiektami.

Innowacyjne mocowania konstrukcji z systemem SaMontec

W Polsce znajduje się ponad 50 milionów m2 powierzchni dachów płaskich. Konstrukcje narażone na obciążenia wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych wymagają ciągłego monitoringu swojego stanu i szybkiego reagowania w razie potencjalnych zagrożeń.  Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo budynkom, składowanym towarom, liniom technologicznym oraz przebywającym wewnątrz ludziom. Bezpieczne mocowania systemów SaMontec wzbogacone są długoletnim doświadczeniem ekspertów fischer, którzy w ramach wsparcia technicznego oferują pomoc w wymiarowaniu, a także praktyczny instruktaż korzystania z dedykowanego oprogramowania projektowego. Optymalne rozwiązanie systemowe składa się z uniwersalnych kanałów, zaczepów, elementów mocujących i konstrukcyjnych, zacisków i akcesoriów montażowych występujących w wielu wariantach, dzięki czemu nadaje się do łączenia z innymi elementami, znajdując wszechstronne zastosowania. – SaMontec to bezpieczny system instalacyjny, który znajduje zastosowanie w wielu branżach, w tym budowlanej. Uniwersalne kanały, zaczepy, elementy mocujące i konstrukcyjne, zaciski i akcesoria montażowe występują w wielu wariantach, dzięki czemu nadają się do łączenia z innymi elementami i znajdują uniwersalne zastosowania. Innowacyjność systemu polega również na modułowej konstrukcji, łatwym montażu (np. z systemem przelotowym) i atrakcyjności ekonomicznej. Możliwości SaMonteca sprawiają, że system jest w stanie zagwarantować stabilne mocowanie dla urządzeń pomiarowych firmy SENSE Monitoring. Dzięki innowacyjności nasze rozwiązania wspólnie zapewniają bezpieczeństwo 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Cieszymy się, że na rynku rozwiązań technologicznych i budowlanych pojawia się coraz więcej graczy, którzy rozumieją potrzeby użytkowników i stale ulepszają swoje produkty. Z SENSE Monitoring łączą nas wspólne wartości i kierunki rozwoju – wyjaśnia Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i strategii produktowej w fischer Polska.

Stalowe elementy układu szynowego, dzięki zróżnicowanej geometrii otworów, umożliwiają przyłączenie różnego rodzaju akcesoriów, a także zastosowanie systemu przy zróżnicowanym obciążeniu, przechodząc wielokrotne próby i testy wytrzymałościowe. Specjalnie zaprojektowane przewody montażowe pozwalają na przeprowadzenie instalacji na poziomie sufitu pomieszczenia, co znacznie ogranicza wymaganą przestrzeń instalacyjną. System SaMontec debiutuje na polskim rynku profesjonalnych zamocowań przemysłowych i jest odpowiedzią producenta mocowań na potrzebę elastycznych i pewnych rozwiązań w tym zakresie wraz z kompleksowym „help desk”. Polski oddział Grupy fischer od ponad 20 lat dostarcza na rynek systemy mocowań sygnowane znakiem charakterystycznej rybki. Jako jedna z 42 filii globalnego producenta systemów mocowań został założony w 1997 roku, a już 4 lata później oficjalnie stał się siedzibą niemieckiej marki w Polsce.

 

Więcej informacji na:

http://fischerpolska.pl/

https://sense-monitoring.com

open