Home Builder Science WYPADKI NA RUSZTOWANIACH
WYPADKI NA RUSZTOWANIACH
0

WYPADKI NA RUSZTOWANIACH

0
0

Celem artykułu jest przedstawienie wpływu zmiennych parametrów fizjologicznych pracowników budowlanych na wypadki na stanowiskach pracy z wykorzystaniem rusztowań budowlanych.

Na podstawie dokumentów Państwowej Inspekcji Pracy (Protokołów kontroli powypadkowej) przeanalizowano zależności pomiędzy wybranymi parametrami fizjologicznymi pracownika a 177 opisanymi w protokołach wypadkami, które zdarzyły się w latach 2010–2015 w pięciu województwach Polski: dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, mazowieckim oraz wielkopolskim

Statystyka wypadków

Budownictwo, zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest jednym z czołowych działów gospodarki o największej liczbie wypadków przy pracy. Z analizy danych statystycznych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny Polski za rok 2016 roku wynika, że liczba wszystkich wypadków przy pracy, ogółem we wszystkich sekcjach gospodarki, wyniosła ponad 87 tysięcy, gdzie zginęło aż 243 pracowników. Z analizy danych statystycznych dotyczących branży budowlanej wynika, że pod względem wartości wskaźnika częstości wypadków polskie budownictwo w 2016 roku znalazło się na 8. miejscu wśród wszystkich sekcji gospodarki, a wskaźnik częstości wypadków dla budownictwa wyniósł 6,2 osób poszkodowanych na 1 000 pracujących [1].

>> czytaj więcej <<

open