Home Builder Science BHP – ELEMENTY SYSTEMOWE ZWIĘKSZAJĄCE SZYBKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO SZALOWANIA
BHP – ELEMENTY SYSTEMOWE ZWIĘKSZAJĄCE SZYBKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO SZALOWANIA
0

BHP – ELEMENTY SYSTEMOWE ZWIĘKSZAJĄCE SZYBKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO SZALOWANIA

0
0

Palisander to czołowy dostawca systemów szalunkowych znajdujących zastosowanie na budowach w całej Polsce i niektórych krajach sąsiednich. Bezpieczeństwo związane z pracami szalunkowymi firma traktuje w sposób kompleksowy, oferując szeroki wachlarz produktów i elementów systemowych.

Jeszcze kilka lat temu zaawansowane zabezpieczenia BHP można było zobaczyć na niewielu budowach w Polsce. Panowała powszechna opinia, że systemy zabezpieczające są drogie, ich montaż i demontaż konsumuje czas pracy, a jednocześnie nie służy generowaniu postępu prac budowlanych. Na szczęście sytuacja stopniowo zmienia się na lepsze i obecnie polskie budowy nie odstają standardem od budów w Europie Zachodniej i pozaeuropejskich krajach wysoko rozwiniętych. Stało się tak dzięki zwiększeniu świadomości użytkowników.

Dobrze zabezpieczona budowa – korzyści

Ludzie zrozumieli, że dobrze zabezpieczona budowa sprzyja nie tylko ochronie życia i zdrowia pracowników, co jest zdecydowanie najważniejszą korzyścią. Zabezpieczenia i rozwiązania sprzyjające ergonomii pozwalają wykonawcy oszczędzać pieniądze. Łatwiejszy dostęp do szalunków, komfort pracy wynikający z poczucia bezpieczeństwa i łatwość bezpiecznego przemieszczania się po budowie sprzyjają szybkości prowadzenia prac. Duże oszczędności wynikają również z uniknięcia wypadków przy pracy, czyli eliminowania zatrzymań budowy i straty czasu.

Systemy zabezpieczeń

Palisander wpisuje się w światowe trendy w zakresie zabezpieczeń. Na przestrzeni ostatnich lat potencjał ilościowy systemów zabezpieczeń zwiększono w firmie kilkunastokrotnie. Pojawiły się również nowe – nieoferowane wcześniej – systemy. Wśród najpopularniejszych należy wymienić siatki zabezpieczające krawędź stropu PAL-BHP. Siatki mają wysokość 120 cm, montowane są na uchwytach różnego typu, dobieranych w zależności od specyficznych potrzeb poszczególnych budów. Siatki – w odróżnieniu od systemów konkurencyjnych – są malowane na jaskrawy pomarańczowy kolor, który dobrze widać nawet po zmroku, dzięki czemu zabezpieczenie ma charakter zarówno bierny, jak i czynny. Kolejnym systemem, który świetnie odnalazł się na polskich budowach, jest Alsipercha, którą w Palisander oferujemy od przeszło 6 lat. System zabezpieczenia indywidualnego w postaci żurawia i szelek jest traktowany przez wielu wykonawców jako niezbędne wyposażenie budowy. Niebagatelną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na budowie, jak również w podnoszeniu poziomu komfortu i ergonomii pracy na budowie, stanowią tzw. systemy komunikacji pionowej i poziomej w postaci podestów betoniarskich, platform z włazem umożli- wiającym bezpieczne przemieszczanie się w pionie, jak również uzupełniających platformy drabin wyposażonych w odpowiednie kabłąki chroniące przed upadkiem.

Siła profesjonalnego doradztwa

Same rozwiązania techniczne byłyby jednak nieskuteczne, gdyby nie było świadomości ich istnienia, a także wiedzy, jak je właściwie wykorzystać. Mając to na uwadze, zespół Inżynierów Palisander przeprowadza w całym kraju szkolenia nt. BHP w szalunkach na budowach, uczestniczy w Tygodniu Bezpieczeństwa organizowanym przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa, a także przygląda się budowom, proponując odpowiednie rozwiązania. Dzięki temu budowy zabezpieczane przez Palisander są jednymi z najbezpieczniejszych w Polsce.

open