Niedawno podpisano akt erekcyjny pod budowę nowoczesnego budynku biurowego, który będzie nową siedzibą DSV International Shared Services – ultranowoczesnego budynku klasy A, spełniającego wymogi jakie stawia zrównoważone budownictwo. Inwestycja realizowana jest na warszawskim Mokotowie przy rogu ulic Marynarskiej i Taśmowej.
Uroczystość odbyła się w Warszawie na terenie budowy DSV, w zagłębiu tzw. Mokotowa Przemysłowego. Po oficjalnej stronie zaproszonych gości stanęli Jens H. Lund – CFO z DSV, Aleksandra Wilczyńska – Wiceprezes Portico, Søren Mølbak, CEO, partner z PLH, Michał Sadowski – Wiceprezes APA Wojciechowski, Marcin Moldzyński z Archmo, Włodzimierz Bogiel – CEO z FineTech Construction oraz Leszek Stankiewicz – Wiceprezes Zarządu Fundamental Group.
Biurowiec DSV to 6-piętrowy obiekt, który zostanie wybudowany przez konsorcjum firm: FineTech Construction oraz Fundamental Group. Na warszawskim Mokotowie powstanie szklany budynek klasy A, który będzie ubiegać się o certyfikat BREEAM Very Good.
Autorem koncepcji budynku, który będzie nową siedzibą korporacji DSV, jest światowej sławy duńskie biuro PLH Arkitekter A/S. Projekt budowlany o powierzchni około 33 tys. mkw., który zapewni komfortowe warunki pracy ponad 1,5 tysiącowi pracowników, został opracowany przez pracownię APA Wojciechowski. Koncepcja architektoniczna budynku DSV to otwarty projekt miejsca pracy zgodny z duńskim modelem – rozłożona na 6 piętrach i zaprojektowana wokół otwartego, centralnego atrium. W budynku znajdą się liczne sale konferencyjne, coffepoints, przestrzenie do pracy. Wszystkie te elementy będą się łączyć, tworząc społeczne i otwarte środowisko pracy.
Leszek Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Fundamental Group S.A. i Dyrektor Generalny Fundamental Group S.A
Dzisiejsza uroczystość stanowi zwieńczenie wielu intensywnych negocjacji. Uzyskaliśmy wszystkie konieczne zezwolenia, by wspólnie z naszym konsorcjantem, firmą FineTech Construction przystąpić do budowy. Jesteśmy niezwykle dumni, iż będziemy częścią projektu DSV. Mamy nadzieję, że realizacja ta ustanowi nowy kierunek w budownictwie przy wykorzystaniu idei harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym.