Home News STRATEGIE 2018
STRATEGIE 2018
0

STRATEGIE 2018

0
0

Obecny rok pod względem liczby i skali zamiarów inwestycyjnych wygląda bardzo interesująco. Co konkretnie zaplanowali inwestorzy, zarówno publiczni, jak i prywatni? Jakie realizacje mają dla nich kluczowy charakter? Kontynuujemy wgląd w strategie miast, instytucji i firm.

Rafał Bruski Prezydent BydgoszczySzczególnie dumni jesteśmy z dużych inwestycji w obiektach, które w przeszłości decydowały o świetności Bydgoszczy.

Bydgoszcz, podobnie jak inne metropolie, stawia na inwestycje. Budowa nowych dróg, torowisk, buspasów pochłonie co najmniej pół miliarda złotych. Jednocześnie będziemy realizować inwestycje wzmacniające potencjał gospodarczy, kulturalny i edukacyjny miasta. Ponad 100 milionów zagwarantowaliśmy na budowę basenu olimpijskiego. W Bydgoszczy powstaną też kolejne trzy osiedlowe baseny, odnowimy również najcenniejsze parki. Szczególnie dumni jesteśmy z dużych inwestycji w obiektach, które w przeszłości przez lata decydowały o świetności Bydgoszczy, a teraz znów będą tętnić życiem i przyciągać turystów. Rozbudowujemy Muzeum Okręgowe, przed nami podpisanie umowy na remont Młynów Rothera wraz ze spichrzami, które zamienią się w atrakcyjne przestrzenie wystawiennicze. Trwa też rewitalizacja Teatru Kameralnego, który przez ponad 2 dekady był wyłączony z użytkowania. W lipcu ruszyła przebudowa Starego Rynku. Przed nami też rewitalizacja gmachu hali targowej, dla której wspólnie z mieszkańcami wybieramy nowe funkcje

Władysław Grochowski Prezes Grupa ArcheGłówne siły i środki zaangażowane są w budowę 6 hoteli.

Grupa Arche w 2018 r. realizuje dwa osiedla mieszkaniowe: Osiedle Poloneza w Warszawie (ok. 800 mieszkań) i hotel ze 150 pokojami oraz kolejny etap Osiedla Bema w Piasecznie (ok. 1500 mieszkań), a także pojedyncze budynki mieszkalne: Lanciego i Zięby na warszawskim Ursynowie, Apartamenty Tyszkiewicza na warszawskiej Woli oraz Matejki w Łodzi. Jednak główne siły i środki zaangażowane są w budowę 6 hote
li, z których 4 zaczną przyjmować gości w tym roku: hotele Poloneza i Krakowska w Warszawie, hotel Koszary w Górze Kalwarii i hotel Arche w Lublinie. Warszawski Hotel Geologiczna zostanie oddany do użytkowania w przyszłym roku, a hotel Cukrownia Żnin w 2020 r. W tym roku rozpoczniemy budowę 2 kolejnych hoteli: w Pile i we Wrocławiu lub Krakowie oraz rozbudujemy funkcjonujący hotel Pałac i Folwark Łochów o osiedle domów jednorodzinnych. 19 czerwca na Kongresie Finansowym w Sopocie odebraliśmy I nagrodę w konkursie Twórcy Przestrzeni organizowanym przez „Rzeczpospolitą”.

Tadeusz Ferenc Prezydent RzeszowaNa inwestycje przeznaczamy 500 mln zł.

W tym roku budżet miasta wzrósł do 1,5 miliarda zł. To rekord. Na inwestycje przeznaczamy 500 mln zł. Do najważniejszych tegorocznych zadań możemy zaliczyć: kontynuację programu transportowego (zakup nowych autobusów, w tym elektrycznych, rozszerzenie inteligentnego systemu transportowego, modernizacja skrzyżowań) – ok. 500 mln zł, budowę kanalizacji na osiedlu Budziwój (91 mln zł), przebudowę ul. Podkarpackiej do granic miasta (43 mln zł), połączenie ulicy Lubelskiej z Warszawską (35 mln zł), wyposażenie Podziemnej Trasy Turystycznej w system audiowizualny (19 mln zł). Rozpoczęliśmy także modernizację Szpitala Miejskiego i budowę nowego bloku operacyjnego (13 mln zł). Znaczna część pieniędzy na te inwestycje będzie pochodzić z UE. Na perspektywę 2014–2020 mamy podpisane umowy na kwotę 878 mln zł, z czego dofinansowanie to 557 mln zł. W poprzedniej perspektywie (2007–2013) wykorzystaliśmy dofinansowanie w wysokości 750 mln zł, a wartość tych projektów wyniosła ponad 1 miliard zł.

Marcin Bazylak Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej Rewitalizacja rozpocznie rewolucję w sposobie myślenia o komunikacji publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy w połowie 2015 roku pojawiła się szansa na przejęcie przez miasto terenów, na których przez lata funkcjonowała fabryka obrabiarek DEFUM, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ich rewitalizacja rozpocznie rewolucję w sposobie myślenia o komunikacji publicznej w Dąbrowie Górniczej, która stała się priorytetem na najbliższe lata. Dzisiaj, mniej więcej trzy lata od tamtego momentu, wspólnie z PKP PLK oraz Tramwajami Śląskimi zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej, która pozwoli stworzyć szkielet dąbrowskiej komunikacji publicznej od nowa. Dzięki remontowi torowisk tramwajowych nasze trasy będą mogły obsługiwać nowoczesne wagony, a zintegrowane przystanki umożliwią szybką przesiadkę z autobusu na tramwaj, dzięki czemu oba te środki lokomocji będą się uzupełniały, a nie rywalizowały ze sobą. Z kolei projektowane wspólnie z PKP PLK centra przesiadkowe ułatwią korzystanie z kolei kursującej po metropolii. Tyle teorii, którą teraz czas przemienić w praktykę. Z niecierpliwością czekam na koniec roku, kiedy będziemy w posiadaniu gotowych projektów, mogąc rozpocząć inwestycje. Wtedy też podejmiemy jeszcze jedno wyzwanie – zmianę naszych przyzwyczajeń i porzucenie prywatnych aut na rzecz komunikacji publicznej.

Agata Olszyńska Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Nickel Development Dokonujemy przełomowej dla naszej firmy dywersyfikacji terytorialnej.

Od wielu lat realizujemy strategię zdywersyfikowanego, a więc zrównoważonego portfela. Planujemy nasze działania w taki sposób, aby dysponować jednocześnie przynajmniej trzema inwestycjami o różnym standardzie, począwszy od luksusowych apartamentów premium poprzez popularne mieszkania po ofertę na przedmieściach, gdzie odbiorcą jest klient przywiązujący wagę do korzystnego stosunku jakości do ceny. Mimo różnorodnych inwestycji długo trzymaliśmy się lokalizacji w obrębie rodzimego Poznania i najbliższych gmin. Obecnie dokonujemy przełomowej dla naszej firmy dywersyfikacji terytorialnej. Planujemy w tej chwili trzy obiekty zlokalizowane w polskich kurortach, w których powstanie łącznie 600 apartamentów wypoczynkowych przeznaczonych pod wynajem. Bezobsługowy z punktu widzenia klienta charakter takiej inwestycji oraz stopy zwrotu wyższe aniżeli w przypadku mieszkań śródmiejskich stanowią o atrakcyjności tej propozycji nie tylko Dla inwestorów profesjonalnych, ale również osób, które stawiają na rynku nieruchomości pierwsze kroki.

Ron Ben Shahar Partner Angel Poland GroupBędziemy realizować strategię skupioną wokół projektów deweloperskich z segmentu premium.

W 2018 r., jak i w kolejnych latach, będziemy realizować strategię skupioną wokół projektów deweloperskich z segmentu premium. Rozwój koncentrujemy aktualnie na Krakowie i Wrocławiu, gdzie aktywnie poszukujemy terenów i obiektów do rewitalizacji, przy czym nie wykluczamy możliwości rozszerzenia działalności o inne kluczowe miasta. Po ostatnich sukcesach wrocławskich projektów, tj. kompleksu OVO i Angel River, pracujemy nad dwoma nowymi koncepcjami w tym mieście. W sumie powstanie 800 nowych lokali, a jedną z inwestycji uruchomimy jeszcze w tym roku. W Krakowie nasza uwaga jest skupiona na realizacji Angel
Stradom wraz z pięciogwiazdkowym hotelem należącym do grupy Autograph Collection by Marriott. Równocześnie przygotowujemy kolejny wieloetapowy projekt typu mixed use. Mamy także plany związane z budową domów opieki wzorowanych na centrum seniora Angel Care we Wrocławiu – obiekt w styczniu 2018 r. został z sukcesem sprzedany firmie Medi-System. Podobne inwestycje planujemy w innych miastach Polski. Zostaną one oddane pod zarządzanie najlepszym operatorom medycznym.

 

open