Home News Nuvo Business Park – nowy projekt APA Wojciechowski w Kijowie!
Nuvo Business Park – nowy projekt APA Wojciechowski w Kijowie!
0

Nuvo Business Park – nowy projekt APA Wojciechowski w Kijowie!

0
0

Pracowity początek roku: wkrótce rozpocznie się budowa zaprojektowanej przez APA Wojciechowski Architekci inwestycji w centrum Kijowa – Nuvo Business Park.

W pierwszych miesiącach 2021 roku planowane jest rozpoczęcie budowy kompleksu Nuvo Business Park w centrum Kijowa, który zaprojektowany został przez polską pracownię APA Wojciechowski Architekci. W ramach inwestycji realizowanej przez PBG Kovalska oraz KDD, w sercu stolicy Ukrainy powstaną nowoczesne biura, a także apartamenty oraz lokale handlowo-usługowe.

W skład wielofunkcyjnego projektu wejdzie docelowo siedem budynków, które zaoferują ponad 88 mkw. wysokiej jakości powierzchni biurowej, mieszkalnej oraz handlowo-usługowej. Powstająca inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Zhylianskiej w Kijowie, nieopodal Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenko oraz dworca kolejowego Kyiv-Pasazhyrskyi i Stadionu Olimpijskiego.  To jedna z najlepiej skomunikowanych i położonych okolic w mieście. Przewidywany czas realizacji całego kompleksu to pięć lat.

Nuvo Business Park zapewni zarówno najwyższy standard powierzchni biurowej, jak i komfortową możliwość jej aranżacji w układzie typu „open space” lub podziale gabinetowym. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie ze standardami BREEAM. Ich kształt oraz doskonałe parametry przeszkleń zagwarantują optymalne wykorzystanie dostępu do światła naturalnego, zapewniając komfortowe warunki pracy. Liczne udogodnienia poprawią komfort pracowników oraz zwiększą efektywność ich pracy.

Wysokiej jakości apartamenty staną się idealnym miejscem dla tych, którzy chcą cieszyć się energią miasta i czerpać z jego serca wszystko to, co najlepsze. Powstaną w oparciu o nowoczesny i przemyślany w każdym szczególe design oraz potencjał miejsca, w którym się znajdują.

Dopełnieniem wielofunkcyjnej oferty projektu będzie przestrzeń handlowo-usługowa. Stanie się ona popularnym miejscem spotkań oraz zakupów.

„Naszym celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni, która stanie się ważnym lokalnym centrum oraz istotnym impulsem do rozwoju oraz rewitalizacji dzielnicy Peczerskiej w Kijowie. Główną ideą było stworzenie otwartego i różnorodnego miejsca, którego dopełnianiem jest wyraźna architektura. Koncepcja „City Streets” podkreśla znaczenie przestrzeni ulicznych, a także zmienność ich miejskiego charakteru. Ulice prowadzą w stronę głównego placu, który stanie się centralnym punktem inwestycji. Nuvo Business Park będzie prestiżowym adresem na mapie Kijowa. A także przyjemnym miejscem do życia i spędzania wolnego czasu użytkowników kompleksu.” – Ostap Ivaniv, Architekt w APA Wojciechowski Architekci.

„Cieszymy się, że w stolicy Ukrainy powstają kolejne budynki zaprojektowane przez naszą pracownię. Początek realizacji najnowszej inwestycji PBG Kovalska oraz KDD to mocny sygnał, że w czasie pandemii koronawirusa kijowski rynek nieruchomości nadal się rozwija. Nuvo Business Park to zaprojektowany zgodnie z najnowszymi światowymi trendami oraz otwarty na przyszłość kompleks wielofunkcyjny, który już wkrótce zaoferuje nową jakość pracy, mieszkania oraz spędzania wolnego czasu.” – Szymon Wojciechowski, Prezes Zarządu, Współwłaściciel, Architekt-Partner w APA Wojciechowski Architekci.

APA Wojciechowski Architekci istnieje ponad 25 lat. Obecnie zatrudnia około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce, Rosji, na Ukrainie oraz Litwie. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju biuro poszukuje takich rozwiązań projektowych, które w ramach założonego budżetu przyniosą największe ekologiczne, ekonomiczne i społeczne korzyści. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław.

open