Home News AKTYWNE W BRANŻY – PROFESJONALIZM I PASJA
AKTYWNE W BRANŻY – PROFESJONALIZM I PASJA
0

AKTYWNE W BRANŻY – PROFESJONALIZM I PASJA

0
0

„Już od 17 lat pracuję w firmie VELUX, gdzie moje zadania opierają się bardziej na mentoringu, komunikacji i doradztwie inwestorom i projektantom.” – Monika Kupska-Kupis Architekt, VELUX Polska Sp. z o.o.

Studiowałam na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie miałam kontakt ze wspaniałymi i niezwykle inspirującymi mistrzami architektury. Taką osobą była przede wszystkim moja wspaniała promotorka, Pani Profesor Małgorzata Handzelewicz-Wacławek, a także prof. Maciej Gintowt, prof. Konrad Kucza-Kuczyński, prof. Ewa Kuryłowicz czy arch. Andrzej Miklaszewski, których profesjonalizm i pasja uprawiania tego zawodu były dla mnie niezwykle inspirujące. Od początku mojej drogi zawodowej spotykam wyłącznie ludzi, od których mogę się uczyć i którzy są dla mnie wsparciem i inspiracją. Praktykę zawodową i doświadczenie zdobywałam, pracując w znanych warszawskich biurach projektowych, gdzie byłam zaangażowana w projektowanie bardzo różnych budowli – dużych obiektów sportowych i budynków wielorodzinnych, planów urbanistycznych, a także projektów wnętrz. Myślę, że w zawodzie architekta jest wiele możliwości i można wybrać własną ścieżkę oraz taki profil działania, który najbardziej odpowiada danej osobie.

Już od 17 lat pracuję w firmie VELUX, gdzie moje zadania opierają się bardziej na mentoringu, komunikacji i doradztwie inwestorom i projektantom. Zajmuję się głównie wykorzystaniem światła dziennego w architekturze i zrównoważonym budownictwem. Odpowiadam także za wsparcie techniczne, komunikację z architektami i studentami architektury. Poza tym prowadzę szkolenia i warsztaty. Jestem lokalnym koordynatorem międzynarodowego konkursu dla studentów architektury International VELUX Award. Współpracuję z różnymi działami firmy w Polsce, a także aktywnie uczestniczę w międzynarodowych projektach Grupy VELUX wspólnie z architektami z innych firm VELUX na całym świecie, m.in. Model Home 2020, Daylight Symposium, a także działaniach związanych z promowaniem budownictwa aktywnego. Architektura jest dla mnie niezwykle pasjonującą i ciekawą dziedziną, nieustannie ewoluuje, zmieniają się trendy projektowe, wykorzystywane są nowe materiały, pojawiają się nowe narzędzia do projektowania, jednak nadal istotą architektury jest człowiek, dla którego ją tworzymy. I właśnie ten aspekt jest dla mnie najcenniejszy. Stąd moje zainteresowanie zrównoważonym budownictwem oraz tworzeniem budynków zapewniających komfort i zdrowe warunki ich użytkownikom.

open