Home Architecture Design BUDUJEMY MIASTA PRZYSZŁOŚCI
BUDUJEMY MIASTA PRZYSZŁOŚCI
0

BUDUJEMY MIASTA PRZYSZŁOŚCI

0
0

Planowanie urbanistyczne przechodzi rewolucję. Wraz z rozwojem i dywersyfikacją populacji planiści miejscy dążą do projektowania bezpiecznych, wydajnych środowisk miejskich z uwzględnieniem różnych aspektów: od szeroko rozumianego komfortu poprzez design po efektywne wykorzystanie energii i ekologię. Transformacja architektury trwa, czego dowodem są najnowsze realizacje obiektów, takich jak poznański park PIXEL, kompleks nowoczesnych budynków biurowych skonstruowanych w innowacyjnej technologii fasadowej od firmy Hydro Building Systems Polska, do której należą marki WICONA i SAPA.

Sylwetki miast zawsze były definiowane przez potrzeby społeczne oraz postęp technologiczny. Świadomość wpływu urbanistyki na komfort i jakość życia oraz globalny rozwój kształtuje trendy w tworzeniu miejskich krajobrazów przyszłości. Mają być one doskonale zaprojektowane, ale także do ich realizacji powinny być wykorzystane materiały wpisujące się w pojęcie zrównoważonego budownictwa, zapewniające najwyższe standardy ekologii, wydajności energetycznej, akustycznej czy bezpieczeństwa. Sama wizja budynków przyszłości to zdecydowanie za mało, kluczem do każdej udanej realizacji ponadczasowego miasta jest wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Branża budowlana szybko rozwija swoje praktyki projektowe i konstrukcyjne. Nie dziwi więc fakt, że aluminium i szkło odgrywają coraz większą rolę w tworzeniu nowych form przestrzennych. Możliwości, jakie daje architektom i inżynierom, sprawiają, że mogą oni tworzyć nawet najbardziej niestandardowe konstrukcje i wizje.

Od konceptu po realizacje

Każdy projekt wymaga indywidualnej pracy w zakresie projektowania, doboru optymalnych rozwiązań, obliczeń i adaptacji. Lokalny zespół techniczny HYDRO BUILDING SYSTEMS ma wieloletnie doświadczenie i czynnie wspiera każdego klienta przez cały czas realizacji projektu – od początku do jego zakończenia. Dla przykładu budynki PIXEL zostały wyposażone w funkcjonalne i minimalistyczne okna fasadowe, które zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie pod kątem wymagań tego obiektu. – Właściwy dobór optymalnych rozwiązań technicznych wydaje się oczywisty. Warunkiem koniecznym udanej realizacji inwestycji jest jednak ścisła współpraca pomiędzy nami, inwestorem, biurem architektonicznym oraz dostawcą systemu aluminiowego. Synergia na tej płaszczyźnie umożliwiła terminowe wykonanie prac w zakładanym budżecie oraz ograniczyła do minimum ryzyka techniczne związane z użytkowaniem elewacji podczas wieloletniej eksploatacji – komentuje Krzysztof Fornalik, Członek Zarządu firmy DEFOR, wykonawcy fasad na nowo powstałych budynkach Parku Biurowego PIXEL. Dzięki współpracy architekci i projektanci otrzymują również do dyspozycji narzędzia w postaci nowoczesnej platformy informacji technicznej WICTIP.de, z pełną bazą danych rysunków i dokumentacji technicznej, dotyczącej oferowanych produktów systemowych. Firmowy program do wizualizacji WIC3D oferuje nowe możliwości w zakresie tworzenia projektów elewacji 2D i 3D. Oprogramowanie może być również wykorzystywane jako konfigurator BIM.

Miasto przyszłości

Trendy i style architektoniczne rozwijają się w zaskakującym tempie. Projekty muszą odpowiadać bardzo wysokim standardom oraz rosnącym oczekiwaniom klienta końcowego. Kluczowego znaczenia nabiera wzornictwo, osiągane parametry, bliskość z naturą i dostosowanie do otoczenia. – Dostarczamy rozwiązania, które można na nieskończenie wiele sposobów modyfikować i adaptować do potrzeb inwestora, tworząc przejrzyste i otwarte przestrzenie pełne naturalnego światła. W rezultacie dom stanowi idealne miejsce do odpoczynku i spędzania czasu z bliskimi, a biuro staje się przyjaznym miejscem pracy – mówi Piotr Komala, Dyrektor Handlowy Hydro Building Systems Poland, grupy, do której należą marki
WICONA i SAPA.

open