Home News FIBARO INTERCOM WŚRÓD FINALISTÓW DESIGNEUROPA EWARDS 2018
FIBARO INTERCOM WŚRÓD FINALISTÓW DESIGNEUROPA EWARDS 2018
0

FIBARO INTERCOM WŚRÓD FINALISTÓW DESIGNEUROPA EWARDS 2018

0
0

Ogłoszono nominacje do prestiżowego konkursu DesignEuropa Awards. Wśród ośmiu finalistów z całego świata znalazł się produkt FIBARO. Firma z Poznania otrzymała nominację za inteligentny wideodomofon FIBARO INTERCOM. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród DesignEuropa Awards odbędzie się 27 listopada w Warszawie, w Muzeum POLIN.

FIBARO nominowane zostało w kategorii „Przemysł”. Intercom, zaprojektowany przez Macieja Fiedlera prezesa FIBAR Group S.A., jest jednym z czterech wzorów przemysłowych, które dotarły do ścisłego finału konkursu DesignEuropa Awards w tej kategorii.

FIBARO Intercom to urządzenie, które zadebiutowało na rynku pod koniec 2017 roku i zdobyło uznanie użytkowników systemu smart home. Inteligentny wideodomofon jest hybrydą domofonu i urządzenia kontrolującego dostęp do mieszkania lub domu, które daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, kogo wpuszczamy w nasze progi.

Intercom może być umieszczony w dowolnym miejscu w pobliżu bramy wjazdowej lub drzwi frontowych. Jako jedno z niewielu urządzeń tego typu oferuje możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości Full HD (1080p) o bardzo szerokim kącie widzenia kamery, nawet do 180 stopni w perspektywie tzw. „rybiego oka”. Takie rozwiązanie pozwala na obserwowanie nie tylko osób stojących bezpośrednio przed obiektywem FIBARO Intercom, ale również tego, co dzieję się wokół posesji.

Urządzenie wyposażone jest w specjalną diodę podczerwieni, dzięki czemu możliwe jest monitorowanie otoczenia w całkowitej ciemności. Zarejestrowane nagrania można przechowywać na karcie SD, ale to co jest największą zaletą Intercomu, to możliwość strumieniowego przesyłania obrazu na urządzenia mobilne połączone z systemem inteligentnego domu. Zastosowanie urządzenia od FIBARO, wraz z systemem inteligentnych zamków, pozwala domownikom zapomnieć o posiadaniu kluczy. Intercom umożliwia otwieranie drzwi za pomocą kodu PIN, telefonu komórkowego wyposażonego w technologię Bluetooth albo aplikacji mobilnej przygotowanej przez FIBARO. Istnieje również możliwość zdalnego wpuszczania gości.

Intercom pozwala prowadzić rozmowy z każdego krańca świata, np. będąc w podróży, zdecydujemy czy daną osobę chcemy wpuścić do naszego mieszkania. W przypadku, gdy nikt z domowników nie może odebrać takiego połączenia, Intercom umożliwia pozostawienie wideo wiadomości dla gospodarzy. Urządzenie może być podłączone do systemu dzięki sieci bezprzewodowej WiFi oraz LAN.

Wyróżnienie naszego produktu w tak prestiżowym konkursie to coś, co jest dla nas szczególnie ważne. Zawsze chcemy tworzyć nie tylko rzeczy użyteczne, ale i piękne. Dlatego projektując nasze urządzenia tak mocno przywiązujemy wagę do designu. Produkty smart home spod znaku FIBARO charakteryzują się unikalnym wzornictwem, którego nie można porównać z niczym, co jest dostępne na rynku. Jest dla nas niezwykle istotne, by nasze urządzenia smart home mogły być traktowane jak ozdoba współczesnych wnętrz. Tak jak wyróżniony nominacją FIBARO Intercom” – tłumaczy Prezes zarządu FIBAR Group S.A i autor projektu Maciej Fiedler.

Konkurs DesignEuropa Awards organizowany jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), agencję UE z siedzibą w Alicante. Celem konkursu jest uhonorowanie najwybitniejszych projektów wśród firm, które zgłosiły swój produkt jako zarejestrowany wzór wspólnotowy, niezależnie do tego czy są to prywatni właściciele praw, małe startupy czy wielkie przedsiębiorstwa. Zarejestrowany wzór wspólnotowy (ZWW) jest jednolitym prawem własności intelektualnej, ważnym we wszystkich 28 państwach członkowskich UE i zarządzanym przez EUIPO.

Ceremonia wręczenia DesignEuropa Awards odbędzie się 27 listopada br. w Centrum Konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

_______________________

O FIBARO   

Fibar Group S.A. to polska, innowacyjna firma, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej.  Produkowany przez firmę System FIBARO, w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 350 pracowników. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

open