Home News MISTRZOWIE ARCHITEKTURY – ETAN KIMMEL
MISTRZOWIE ARCHITEKTURY – ETAN KIMMEL
0

MISTRZOWIE ARCHITEKTURY – ETAN KIMMEL

0
0

Gościem listopadowego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury będzie Etan Kimmel z izraelskiej pracowni Kimmel Eshkolot Architects. Na zaproszenie katowickiego oddziału SARP, architekt przybędzie z Tel Awiwu gdzie w 1986 roku zapoczątkował działalność wraz z Michal. Kimmel-Eshkolot.

Kimmel-Eshkolot Architects Architects to dzisiaj jedna z czołowych pracowni architektonicznych w Izraelu, składająca się z 18 architektów i siedzibą w Tel Aviwie. Najbardziej znaną realizacją biura jest Memoriał na Mount Herzl, upamiętniający poległych izraelskich żołnierzy. Kilka miesięcy temu został nominowany do prestiżowej nagrody Architizer A+Awards.

W 2011 roku zdobyli nagrodę Rechter Prize for Architecture, uważaną za najbardziej prestiżową nagrodę dla architektury w Izraelu. Otrzymali nagrodę za projekt centrum rehabilitacyjnego w Be’er Sheva na południu Izraela. Projekt ten został również wybrany do projektu roku w międzynarodowym konkursie magazynu Israeli Architecture.

W pracowni Kimmel-Eshkolot Architects, każde zagadnienie projektowe rozpoczyna się od poszukiwania znaczeń zawartych w przestrzeni. Poprzez zespołową pracę i dialog znaczenia te są zamieniane na konkretne formy. W efekcie realizacje Kimmel-Eshkolot Architects cechuje unikatowość, a w każdym projekcie poszukiwane są wskazówki i możliwości wygenerowania najlepszego projektu. Jako architekci wyróżniają się wielką odpowiedzialnością za środowisko, a więc zrównoważony rozwój jest kluczowym pojęciem w ich myśleniu o architekturze. W ten sposób architekci starają się aby projekt był wierny swojej istocie, bogaty w swoją złożoność, a jednocześnie prosty.

O niezwykłych projektach i wyzwaniach jakie za sobą niosą, Etan Kimmel opowie już w krótce w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na wykład, który odbędzie się w czwartek 15 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach!

 

 

 

open