Home News HIKOKI STAWIA NA BEZSZCZOTKOWE SILNIKI DO ELEKTRONARZĘDZI
HIKOKI STAWIA NA BEZSZCZOTKOWE SILNIKI DO ELEKTRONARZĘDZI
0

HIKOKI STAWIA NA BEZSZCZOTKOWE SILNIKI DO ELEKTRONARZĘDZI

0
0

Po przeprowadzonym na początku października procesie rebrandingu marka HiKOKI wprowadza na rynek nowe produkty,  wyznaczające wyższe standardy na rynku elektronarzędzi. Nowa generacja silników stosowanych w młotach obrotowych i wyburzeniowych, szlifierkach, piłach tarczowych i kluczach udarowych jest w dużej mierze bezobsługowa i gwarantuje długi cykl pracy.

Pozbawione szczotek węglowych silniki urządzeń nie są narażone na zwiększone opory pracy, dzięki czemu wzrasta wydajność silnika. Mniejsze zużycie oznacza niższe zapotrzebowanie na serwis i konserwację, a to z kolei oznacza więcej czasu pracy i większą wydajność na placu budowy – mówi Mateusz Kaczmarski, menadżer ds. marketingu HiKOKI Polska.

Wyjściowa moc bezszczotkowego silnika jest wyższa niż jego szczotkowego odpowiednika. Warto też pamiętać, że dzięki elektronicznemu obwodowi sterującemu urządzenia mają zapewnioną kontrolę pracy. Bez względu na źródło zasilania, ewentualne spadki napięcia, które mogą doprowadzić do przerw w pracy lub obniżenia wydajności urządzenia pracują sprawnie i wydajnie. Opracowany przez markę HiKOKI nowy model obwodu z powodzeniem wykorzystano m.in. w kluczach udarowych (modele WR14VE, WR16SE, WR 22SE, WR25SE) oraz szlifierce kątowej (G13VE).

Nowa generacja silników została także wykorzystana w pile tarczowej C6MEY z trybem cichym. Dzięki takiemu rozwiązaniu piła rozpoczyna pracę na niższych obrotach i z niższym poziomem hałasu. Z biegiem czasu zastosowany w pile obwód rozpoznaje wzrost obciążenia roboczego zwiększając moc i obroty silnika.

Pod względem wydajności dwa młoty wyburzeniowe, wyposażone w bezszczotkowe silniki, nie są mniej wydajne od młotów obrotowych. Model H45MEY z silnikiem o mocy 1150 W osiąga energię uderzenia 10,1 J według EPTA. Zdolność wyburzeniowa wynosi 131 kg (na 30 minut pracy). Model H60MEY z silnikiem o mocy 1500 watów (energia uderzenia: 15,9 J) zapewnia zdolność wyburzeniową na poziomie 164 kg.

Informacje o firmie

Marka Hitachi Koki została stworzona 18 grudnia 1948 roku. Jej głównym polem działania jest  produkcja i sprzedaż elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkowników, sprzętu budowlanego, medycznego, badawczo-naukowego oraz urządzeń dla przemysłu. Firma oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń dla niemal każdego sektora przemysłowego, a także szeroki wybór akcesoriów. Należą do nich młoty udarowo-obrotowe, narzędzia akumulatorowe, szlifierki kątowe, pilarki, frezarki oraz inne specjalistyczne narzędzia do obróbki drewna, betonu i stali. Firma Hitachi Koki osiągnęła roczne przychody w wysokości około 1,8 miliarda USD w ostatnim roku podatkowym, zatrudniając około 6 500 pracowników.

 

 

 

 

 

open