Home News KAERCHERTINO XXV OP. 1. NA 25. LECIE SPÓŁKI!
KAERCHERTINO XXV OP. 1. NA 25. LECIE SPÓŁKI!
0

KAERCHERTINO XXV OP. 1. NA 25. LECIE SPÓŁKI!

0
0

Nagrody dla długoletnich pracowników, Złota Igła z Brylantem dla prezesa spółki, koncert muzyki klasycznej, a przede wszystkim światowe prawykonanie Kaerchertino XXV opus pierwsze – to tylko najważniejsze wydarzenia w ramach krakowskich obchodów 25. lecia KÄRCHER Polska sp. z o.o.

Spółka KÄRCHER Polska powstała 25 lat temu, jako dystrybutor na terytorium naszego kraju urządzeń i systemów czyszczących tej znanej niemieckiej firmy, a wśród jej założycieli byli m.in. dzisiejszy prezes Spółki Jacek Olko i Sobiesław Zasada. Szybko jednak okazało się, że polska spółka nie ogranicza się tylko do samej sprzedaży wyrobów, ale jest też inicjatorem nowych linii wyrobów. Tak było z systemem do czyszczenia i renowacji zabytkowych murów, który po raz pierwszy został wypróbowany na krakowskiej Wieży Ratuszowej, a najbardziej prestiżowym jego zastosowaniem było wyczyszczenie kolumnady wokół Placu Św.  Piotra w Watykanie. Inną inicjatywą polskiej spółki KÄRCHERA była konferencja przedstawicieli 29 spółek dystrybucyjnych firmy na temat rozwoju technologii czyszczenia i wyzwań, jakie w tym zakresie stawia rozwój cywilizacji. Ale najważniejsze, to jej wyniki finansowe wynikające ze sprzedaży 18 mln urządzeń czyszczących, przemysłowych i domowych w ciągu tych minionych 25 lat oraz dynamiczny rozwój spółki mogącej się poszczycić 29 centrami obsługi i 220 pracownikami, podczas, gdy u jej zarania było ich zaledwie 8. Jeśli do tego dodamy czterokrotny tytuł najlepszej spółki krajowej w koncernie i szansę na znalezienie się w 2020 r. w piątce

najlepszych w świecie, to będziemy mieli skalę sukcesu KÄRCHER Polska sp. z o.o.

Ale działalność spółki KÄRCHER Polska, to nie tylko sam biznes, ale też sponsoring wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz spektakularna akcja społeczna „Czysta przestrzeń – Wspólny cel”, w ramach której wysprzątano i oczyszczono z resztek porzuconej gumy do żucia takie przestrzenie, jak bulwary wiślane w Warszawie i Krakowie, czy spacerowe nabrzeże morskie w Kołobrzegu.

W trakcie uroczystości rocznicowych, na które przybył m.in. prezes Rady Nadzorczej firmy KÄRCHER i syn jej założyciela, Johanes Kärcher, zaprezentowano także nowe zastosowanie dla produkowanych urządzeń, prezentując specjalną kompozycję muzyczną na orkiestrę (w tym wypadku Orkiestrę Akademii Bethovenowskiej pod batutą Pawła Przytockiego) i… myjkę wysokociśnieniową! Jak podkreślał autor kompozycji Kamil Kruk, układ dźwięków wydawanych w trakcie pracy urządzenia w czasie koncertu, był precyzyjnie wyznaczony zapisem nutowym.

open