Home Builder 4Young Architects DETAL W ARCHITEKTURZE I BUDOWNICTWIE – DMA 23 PAŹDZIERNIKA 2018
DETAL W ARCHITEKTURZE I BUDOWNICTWIE – DMA 23 PAŹDZIERNIKA 2018
0

DETAL W ARCHITEKTURZE I BUDOWNICTWIE – DMA 23 PAŹDZIERNIKA 2018

0
0

W projektowaniu ważna jest bryła, ale i detale – te które ją zdobią i te, które decydują o jakości projektowanego budynku czy budowli oraz o wymaganiach, jakie muszą te obiekty spełniać (trwałości, sztywności przestrzennej, stateczności, wytrzymałości ustrojów konstrukcyjnych, bezpieczeństwa, izolacyjności termicznej, ochrony przed wilgocią, hałasem i drganiami, oszczędności energii, i innych). Zaprojektowanie detalu nie jest łatwym zadaniem, dlatego podczas I Dnia Młodego Architekta VI edycji programu Builder for the Young Architects młodzi adepci architektury uczyli się projektować dobry detal.

Bez mała 200 młodych architektów wzięło udział w pierwszym w tej edycji programu Dniu Młodego Architekta organizowanym przez miesięcznik „Builder” wraz z Partnerami Strategicznymi programu Builder for the Future. 23 października  w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich odbyło się spotkanie, które już na stałe wpisane jest w kalendarz wielu studentów architektury, jej pasjonatów i związanego z nią środowiska akademickiego. Dzień Młodego Architekta umożliwił studentom spotkanie z wybitnymi osobowościami architektury oraz konsultacje z przedstawicielami firm wspierających program.

Od teorii do praktyki
Motywem przewodnim wydarzenia był detal w architekturze i budownictwie. Organizatorzy DMA wyszli naprzeciw oczekiwaniom studentów i zaproponowali temat,  który dla studentów biorących udział w Konkursie dla Młodych Architektów stanowi największe wyzwanie. Pierwszy wykład poprowadzony przez profesor dr hab. inż. arch. Elżbietę Dagny Ryńską z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dotyczył filozofii detalu. Następnie architekt z ASP w Warszawie Dariusz Śmiechowski opowiedział o kategoriach detalu. Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję obejrzeć detale w projektach architekta Marcina Kościucha, właściciela Ultra Architects Sp. z o.o. W części praktycznej młodzi architekci mogli zaprezentować swoje własne detale. Studenci zainspirowani materiałami i technologiami partnerów strategicznych programu tworzyli detale w trakcie warsztatów. Niektórzy przynieśli też gotowe projekty. Każdy miał okazję skonsultować swój detal z wybitnymi architektami, którzy udzielali cennych rad.

 

W trakcie Dnia Młodego Architekta uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się:

  • Jak nauczyć się projektować dobry detal
  • Jakie narzędzia wykorzystywać
  • Jakie są kategorie detalu
  • Co to jest detal architektoniczny
  • Co to jest detal budowlany
  • Gdzie szukać wiedzy, inspiracji, dobrych rozwiązań
  • Jak rozwiązują detale znani architekci

open