Home Builder 4Young Engineers Z WIZYTĄ NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ – DMI 26.10.2018
Z WIZYTĄ NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ – DMI 26.10.2018
0

Z WIZYTĄ NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ – DMI 26.10.2018

0
0
26 października br. odbył się pierwszy Dzień Młodego Inżyniera organizowany  przez miesięcznik „Builder” oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej w ramach II edycji programu Builder for the Young Engineers. Uczestników Dnia Młodego Inżyniera powitał prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, Dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Wykład inauguracyjny pod tytułem Mosty w dziejach Polski poprowadził prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk.
Studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach podzielonych na dwa bloki tematyczne. Blok pierwszy dotyczył wyzwań inżynierskich opartych na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji. Blok drugi natomiast obejmował tematykę rozwiązań i technologii w nowoczesnym budownictwie. Wykłady były prowadzone przez  wybitnych inżynierów, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej: STRABAG Sp. z o. o., BUDIMEX S.A., PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., SELENA S.A., PERI Polska Sp. z o.o.

W programie znalazły się także warsztaty z programu Revit organizowane przez AEC Design Sp. z o. o. Sp. k. Ćwiczenia BIM dla studentów budownictwa poprowadził arch. Wacław Bieniasz, właściciel Bieniasz-Nicholson Architekt Sp. z o.o.

Podczas DMI odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Engineers: STRABAG Sp. z o. o., BUDIMEX S.A., PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., SELENA S.A., AEC Design Sp. z o. o. Sp. k., NDI S.A., EJOT Polska Sp. z o. o. Sp. k. Studenci mogli porozmawiać z inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie przygotowane materiały informacyjne i pomoce naukowe oraz porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracują.

open