Home News APARTAMENTY NIEMCEWICZA
APARTAMENTY NIEMCEWICZA
0

APARTAMENTY NIEMCEWICZA

0
0

Współczesna interpretacja przedwojennej zabudowy w projekcie autorstwa JEMS Architekci.

Mijają dwa lata od kiedy Stara Ochota wzbogaciła się o apartamentowce zaprojektowane przez JEMS Architekci. Inwestycja czerpie z kontekstu historycznego i architektonicznego tego obszaru Warszawy.

Nowe domy mieszkalne powstały w otoczeniu modernistycznych budynków Ochoty z lat 30. XX wieku. Zadaniem architektów było wkomponowanie nowych budynków w zastaną tkankę miejską, przy utrzymaniu linii istniejącej zabudowy, w obszarze między ulicami: Niemcewicza, Poniecką, Słupecką i Odrzykońską.

W ramach inwestycji polskiej Grupy Napollo, powstały 122 nowe mieszkania o wysokim standardzie oraz umieszczone na parterze punkty usługowe i biura.

Apartamenty Niemcewicza 17 zaplanowano jako wygodne i nowoczesne miejsce do życia, pozostające w dialogu z okolicznymi kamienicami.

Kompozycja elewacji nowych budynków, horyzontalnie rozmieszczone otwory okien i loggi, podziały i kamienne okładziny przywodzą skojarzenia z tektoniką i materią  przedwojennych kamienic. Płyty piaskowca mocowane są do konstrukcji budynku w systemie ściany wentylowanej. Sposób użycia kamienia pokazuje rzeczywistą grubość materiału. Ta elewacyjna kamienna okładzina, traktowana jest jak płaszczyzna, pod którą ukryte są pozostałe elementy elewacji np. szklane balustrady. Całość daje wrażenie architektonicznej ciągłości, ale również nowego etapu rozwoju urbanistycznego dzielnicy. Elementy innowacyjne nie stanowią dysonansu z zabudową Starej Ochoty.

Dyspozycję planów budynków również oparto na zasadzie podobnej do funkcjonowania przedwojennej kamienicy. Jedno wejście główne wprowadza do holu, z portiernią ,skąd poprzez galerie dostępne są wszystkie klatki schodowe.

Lokalizacja kompleksu budynków w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym Starej Ochoty, blisko placu Narutowicza, pozwala na korzystanie z dogodności mieszkania w samym centrum miasta, jednocześnie nie dając uczucia przytłoczenia wielkomiejską skalą i aktywnościami. Kwartałowy charakter i skala zabudowy z okresu międzywojennego i spokojne ulice otoczone wysoką zielenią czynią Niemcewicza 17 miejscem niezwykle atrakcyjnym oraz przykładem poszanowania dla zastanej architektury i historii tej części miasta.

 

Inwestor: Grupa Napollo

Projekt: JEMS Architekci

Więcej informacji na stronie: www.jems.pl

open