Home News POLSKI UNINBEP SA: WIEDZA, PASJA, ZAUFANIE
POLSKI UNINBEP SA: WIEDZA, PASJA, ZAUFANIE
0

POLSKI UNINBEP SA: WIEDZA, PASJA, ZAUFANIE

0
0

Unibep SA z Bielska Podlaskiego to obecnie jedna z największych firm budowlanych w kraju – według raportu Deloitte znajduje się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw tej branży pod względem sprzedaży. To także jeden z największych polskich eksporterów usług budowlanych – realizuje budowy głównie na Wschodzie oraz produkuje i buduje osiedla mieszkaniowe w technologii modułowej w Skandynawii. To firma z większościowym polskim kapitałem.

Unibep SA zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w kwietniu 2008 roku. Pozyskany kapitał został przeznaczony na rozwój spółki. Firma jest spółką z większościowym polskim kapitałem. Przychody za rok 2017 osiągnęły ponad 1,6 mld zł, zaś zyski – blisko 27 mln zł. Spółka zatrudnia obecnie blisko 1500 osób. Kadra to wysokiej klasy inżynierowie (ponad 40 proc. wszystkich pracowników), którzy mają wiedzę i doświadczenie w realizacji ambitnych projektów budowlanych.

PIĘĆ FILARÓW
Unibep SA działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (prowadzi działalność głównie na Wschodzie, na rynkach: białoruskim, ukraińskim, wcześniej – rosyjskim), ale także posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych w konstrukcji drewnianej (sprzedaje je do krajów skandynawskich, głównie do Norwegii i Szwecji). Spółka z Bielska Podlaskiego prowadzi także działalność w segmencie budownictwa infrastrukturalnego (buduje drogi ekspresowe, wojewódzkie, powiatowe, głównie na terenie Polski północno-wschodniej), a poprzez spółkę córkę buduje i remontuje mosty na terenie całego kraju. Prowadzi także działalność deweloperską – jest właścicielem Unidevelopment SA, która sprzedaje mieszkania w Warszawie, Poznaniu, Radomiu, a także w Bielsku Podlaskim.

GENERALNE WYKONAWSTWO
To obecnie najważniejszy segment działalności Unibep SA, zarówno jeśli chodzi o wykonawstwo w kraju, jak i za granicą. Jak wynika z analiz niezależnych ekspertów, spółka jest liderem rynku mieszkaniowego w Warszawie. Wyspecjalizowała się w budowaniu osiedli mieszkaniowych na największym rynku w Polsce. Ma dobre relacje z prywatnymi czołowymi deweloperami oraz spółdzielniami mieszkaniowymi, pozyskując interesujące kontrakty i ciekawe realizacje (m.in. Aura Sky, Rondo Wiatraczna, Słodowiec City – czy wielkie osiedla, jak Saska, Mozaika Mokotów, Artystyczny Żoliborz). W swoim portfolio ma realizację prestiżowych biurowców i galerii handlowych, jak chociażby Domaniewska Office Hub, Galeria Północna w Warszawie, obiektów użyteczności publicznej (np. Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku) czy wyjątkowych obiektów sportowych (np. Aqua Lublin). Firma rozwija segment budownictwa przemysłowego, realizując ambitne projekty specjalistyczne (Fabryka Proszków Mlecznych Mlekovita 3 w Wysokiem Mazowieckiem – największa tego typu fabryka w Europie Środkowo-Wschodniej) czy budując nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe na Podlasiu i w Polsce Centralnej. Generalne wykonawstwo za granicą to dziś realizacja ważnych i dużych inwestycji na Białorusi (galeria handlowa w Grodnie, centrum medyczno-sportowe w Mińsku czy centrum logistyczne w Bołbasowie), ale także przygotowania do realizacji kontraktów na Ukrainie. Oddział Infrastruktury Unibep SA rozwija swoją działalność na drogach wojewódzkich, krajowych i ekspresowych na terenie Polski północno-wschodniej: zarówno w konsorcjach, jak też samodzielnie. Po zrealizowaniu w konsorcjum odcinka drogi ekspresowej S8 (we wrześniu 2018 r.) Unibep SA będzie budować – także w konsorcjum – drogę ekspresową S61 na odcinku Szczuczyn–węzeł Ełk Południe oraz przebudowywać ważny węzeł komunikacyjny w Białymstoku (węzeł Porosły od strony Warszawy). Spółka prowadzi także – już samodzielnie – prace przy przebudowie istotnego skrzyżowania w Białymstoku, łączącego drogę wojewódzką z trasą ekspresową S8. Potencjał Oddziału Infrastruktury Unibep SA z roku na rok rośnie, a kompetencje kadry są na coraz wyższym poziomie.

PRODUKCJA NA EUROPEJSKIM POZIOMIE
Segment produkcyjny – Unihouse Oddział Unibep SA – to produkcja i montaż wielorodzinnych budynków modułowych w technologii drewnianej, które są wytwarzane w fabryce w Bielsku Podlaskim, a następnie przewożone i montowane głównie
w krajach skandynawskich (Norwegia, Szwecja). Obecnie – po rozbudowie fabryki – Unihouse przygotował produkt na rynek polski. Widzi tu duży potencjał, głównie z powodu wzrostu kosztów wykonawstwa w technologii tradycyjnej. Należy dodać, że budynki wytwarzane przez Unihouse są na europejskim poziomie (posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty) i budzą coraz większe zainteresowanie nie tylko w krajach skandynawskich.

NA RYNKU DEWELOPERSKIM
Segment deweloperski to działalność Unidevelopment SA – spółki córki Unibep SA. Prowadzi ona sprzedaż mieszkań na rynkach: warszawskim, poznańskim i radomskim, a także – po raz pierwszy w historii – w Bielsku Podlaskim (budynki mieszkalne w technologii panelowej).

FIRMA Z ZASADAMI
Co wyróżnia Unibep SA w branży? Firma od lat pielęgnuje kulturę organizacyjną opartą na wartościach: pasji, wiedzy, zaufaniu i szacunku. Od kilkunastu lat w Grupie Unibep obowiązuje „Wspólnota zasad i celów”, z którą zapoznawany jest każdy nowy pracownik firmy. Dzięki dobrym relacjom – wewnętrznym i zewnętrznym – Grupa Unibep osiągnęła sukces rynkowy, stała się też istotnym graczem w branży budowlanej.

open