Home Builder 4Young Engineers STUDENCI NA BUDOWIE FABRYKI MERCEDESA
STUDENCI NA BUDOWIE FABRYKI MERCEDESA
0

STUDENCI NA BUDOWIE FABRYKI MERCEDESA

0
0

19 listopada br. członkowie Koła Naukowego Młodych Menedżerów Budownictwa z Politechniki Wrocławskiej mieli okazję przyjrzeć się pracom realizowanym na budowie fabryki Mercedes-Benz w Jaworze. Spotkanie zostało zorganizowane przez firmę Strabag Sp. z o. o. przy współpracy z miesięcznikiem „Builder” w ramach programu edukacyjnego Builder for the Young Engineers.

Po przejściu przez bramę placu budowy i otrzymaniu identyfikatorów, grupa studentów została powitana przez przedstawicieli firmy Strabag Sp. z o. o., która należy do konsorcjum firm wykonujących prace konstrukcyjne powierzone przez spółkę Mercedes-Benz Manufacturing Polska. O wyzwaniach w realizacji kontraktu w związku z dostosowywaniem projektu do technologii Inwestora opowiedzieli: Piotr Parchliniak, kierownik projektu, Marcin Ozimirski, kierownik robót budowlanych oraz Angelika Jarząbek, specjalista ds. finansowych. Przedstawiciele firmy Strabag podzielili się ze studentami doświadczeniem związanym z tworzeniem jednego z najbardziej prestiżowych projektów w Polsce.

Uczestnicy spotkania mówią, że była to dla nich doskonała okazja do skonfrontowania wiedzy zdobywanej na studiach z budowlaną rzeczywistością. Reprezentanci firmy opowiedzieli również o możliwościach rozwoju, jakie daje Strabag, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród studentów, którzy już niedługo będą musieli się odnaleźć na rynku pracy.

Po części teoretycznej grupa została zaproszona na obchód po hali, gdzie można się było przyjrzeć rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym zastosowanym w projekcie oraz zadać pytania związane z przebiegiem prac. Członkowie KN MMB zwrócili szczególną uwagę na kubaturę hali, różnorodność rozwiązań i użytych materiałów oraz dużą dokładność i dbałość o detale.

Studenci niemal jednogłośnie stwierdzili, że było to jedno z najciekawszych wyjść na budowę, jakie mieli okazję odbyć. Wiedza zdobywana w praktyce okazała się dla młodych inżynierów bardzo dobrą formą samodoskonalenia.

open